Artykuły powiązane

Ślub to niezwykle wydarzenie nie tylko dla całej rodziny i zgromadzonych gości, ale przede wszystkim dla bohaterów tego dnia. Sama uroczystość pozostaje w pamięci na całe życie i jest najlepszym prezentem, jaki można sobie podarować. Jednak, jak wiadomo, niespodzianek nigdy dość.

Trudno powiedzieć, kto wymyślił podarunki między świeżo upieczonymi małżonkami. Faktem jest, że zwyczaj ten spotyka się to z coraz większą przychylnością i popularnością wśród par młodych. Część pań twierdzi, że jest to niejako rekompensata dla pana młodego, który przy oświadczynach podarował pierścionek. Inni twierdzą, że ważne jest dla nich, aby wśród całego zamieszania związanego z tym pięknym dniem, znaleźć chwilę dla siebie
i wręczyć sobie wzajemnie choćby niewielki podarunek. Prezenty bywają różne. Czasami pary ustalają między sobą, że w ten dzień podarują sobie drobny upominek. Jednak bywa i tak, że jedna ze stron decyduje się na niespodziankę, która może przybierać różne formy.

Kiedy wręczać?
Moment podarowania prezentu zależy od jego rodzaju. Jeżeli jest to intymny podarunek, jak bielizna, czy sekretny pamiętnik, to lepiej zrobić to na osobności, np. w trakcie nocy poślubnej.
W przypadku prezentów żartobliwych i takich, które "mogą ujrzeć światło dziennie", ciekawie będzie to zrobić przy gościach, np. w trakcie oczepin. Jeżeli jedno z was jako prezent wybiera piosenkę, to najlepiej zaśpiewać ją około dwóch, trzech godzin po rozpoczęciu wesela. Goście nie będą jeszcze do końca rozbawieni, a jednocześnie będą na tyle rozluźnieni, że wybaczą drobne potknięcia wokalne.

Zabawna koszulka
Jeżeli obie strony posiadają duże poczucie humoru, to ciekawym prezentem będzie koszulka ze zdjęciem państwa młodych na ślubnym kobiercu z napisem "game over" - "koniec gry". Jeżeli istnieje ryzyko, że jedna ze stron się obrazi, to lepiej poszukać innego napisu. W sklepach ze śmiesznymi rzeczami, znajdziemy dość szeroki wybór
odpowiednich koszulek ("materiał na dobrą żonę", "materiał na dobrego męża").

Puzzle ze zdjęciem
Niebanalna układanka to ciekawe rozwiązanie na wspólne zdjęcie. Puzzle można układać razem, a następnie nakleić na brystol lub inny sztywny materiał i powiesić na ścianie. Układanka nie powinna zawierać dużo elementów, gdyż ułożenie jej może okazać się trudne i żmudne. Najlepiej wybrać zdjęcie z okresu narzeczeństwa, aby przypominało wam w trudnych chwilach, jak potrafiliście być szczęśliwi.

Sesja fotograficzna
To doskonała propozycja dla pań, które uwielbiają błyski fleszu. Ujęcia i cała sceneria może być dowolna: od charakteryzacji na dowolną postać, po odważne akty odkrywające ciało. Sesję dobrze jest zaplanować jako atrakcję na wieczór panieński. W skład takiej usługi wchodzi wynajęcie studia na kilka godzin, makijaż i fryzura panny młodej, a także charakteryzacja na dowolną postać. Wszystkie zdjęcia zrobione przez fotografa wypalane są płycie, a jedno, wybrane przez pannę młodą, zostaje wywołane w dużym formacie. Idealne na prezent dla narzeczonego!

Biżuteria
Panie kochają każdą biżuterię, począwszy od kolczyków, wisiorków, łańcuszków, a kończąc rzecz jasna na brylantach. Z panami jest większy problem, gdyż albo nie noszą biżuterii w ogóle, albo jest to zazwyczaj łańcuszek i zegarek. Wiele pań, dokonując wyboru prezentu, decyduje się na ten ostatni, grawerując dodatkowo jakąś dedykację na kopercie. Mamy jednak złą wiadomość dla przesądnych. Zabobony mówią, że zegarek jest jedną z rzeczy, których nie powinniśmy ofiarowywać naszemu partnerowi czy partnerce. Jak mówi porzekadło, zegarek odmierza czas, który pozostał do rozstania. Jeżeli jednak nie wierzysz w przesądy, to śmiało wybierz model, o którym twój mężczyzna zawsze marzył i koniecznie wygraweruj datę ślubu, aby nie zapomniał o żadnej rocznicy.

Bielizna
Pary powinny znać się już na tyle, żeby wiedzieć jaki fason sprawi największą radość drugiej osobie. Bieliznę zazwyczaj wybierają panowie jako prezent dla swojej partnerki. Najpopularniejsze kolory to oczywiście czarny i czerwony, gdyż są uważane za najbardziej zmysłowe. Jeżeli przyszły pan młody nie poznał jeszcze dokładnych rozmiarów swojej wybranki, to najodpowiedniejsza będzie zwiewna koszulka
i małe spodenki o uniwersalnym rozmiarze.

Karykatura
Świetny prezent dla par z dużym poczuciem humoru. Nie trzeba będzie spędzić czasu pozując, gdyż karykaturzysta wykona pracę, mając do dyspozycji wasze wspólne zdjęcia, ewentualnie wysłuchując krótkiego opisu waszych charakterów. Karykatura jest doskonała dla tych, którzy mają duży dystans do własnej osoby i potrafią śmiać się same z siebie.

Tabliczka na drzwi
Wygrawerowanie na tabliczce waszych inicjałów i wspólnego odtąd nazwiska poruszy zarówno panie, jak i panów.
To doskonałe zaznaczenie, że od tej pory idziecie razem przez życie. Tabliczki mają rozmaite kształty i rozmiary.
Nie trzeba wybierać od razu kolosalnej wielkości, wystarczy mała i dyskretna. Czcionka i ewentualne zdobienia
można będzie wybrać na miejscu
u grawera.

Piosenka z dedykacją
Wersja prezentu nie tylko dla pań i panów z talentem muzycznym. Wystarczy wybrać piosenkę odpowiednią na ślub i sumiennie trenować np. na imprezach typu karaoke. Bardziej gorliwi mogą wziąć lekcje śpiewu pod okiem profesjonalistów i zaskoczyć wszystkich na weselu talentem wokalnym. Propozycje piosenek dla pań: Paulla - "Od dziś", Farba - "Chcę tu zostać". Panowie chętnie zaśpiewają "Zabiorę Cię właśnie tam" Kancelarii, a także wielki przebój zespołu Lady Pank "Zawsze tam, gdzie Ty".

Inne pomysły
Ciekawym podarunkiem będzie pamiętnik, który był pisany od dnia zapoznania aż do ślubu lub na przykład album fotograficzny o dowolnym formacie, w którym będą kolejne działy waszej znajomości. Część ze zdjęciami może być uszeregowana chronologicznie, np.: "Rozdział I - Zapoznanie" i może zawierać zdjęcia z waszych pierwszych dni, jakieś pamiątki, bilety z kina, drobiazgi. Album można zatytułować dowolnie, np. "Wieczne wspomnienia" lub "Anna i Karol - na zawsze".