Artykuły powiązane


fot. ivashstudio.com/fotolia.com

Na przestrzeni lat podejście do zdjęć ślubnych i samego przebiegu poślubnej sesji zdjęciowej zmieniło się diametralnie. Zmienili się ludzie, którzy obecnie w większości są oswojeni z kamerą i aparatem fotograficznym, przez co łatwiej wyrażają swoje emocje i zachowują się naturalnie. Zmieniło się także podejście do uwiecznienia najważniejszych chwil w życiu nowożeńców, stawiając mocny akcent na indywidualizm i podkreślenie własnej osobowości. Co zrobić, aby fotografie ze ślubu, wesela i sesji nie były sztampowe?


fot. ivashstudio.com/fotolia.com

Zachowanie
Bądźcie sobą i nie zwracajcie zanadto uwagi na osobę fotografa. Dzięki naturalności, nie napinaniu i nie usztywnianiu się na widok aparatu fotograficznego zdjęcia będą autentyczne, a o to w tym wszystkim chodzi.


fot. ivashstudio.com/fotolia.com

Zatrzymać w kadrze
Zdjęcia reportażowe to sztuka sama w sobie. Przygotowania pary młodej do ślubu, przebieg ceremonii, reakcja młodych i ich bliskich po zakończeniu uroczystości oficjalnych i uchwycenie czystej radości i szczęścia podczas wesela – tych ujęć i emocji na twarzach uczestników wydarzenia nie da się powtórzyć. Od fotografa i jego czujności zależy, które momenty znajdą się na zdjęciach dzięki czemu będzie można zapamiętać je na długie lata.


fot. Volodymyr Ivash/fotolia.com

Sesja zdjęciowa - punkt wyjścia
Zastanówcie się nad pomysłem na sesję. Ważny będzie motyw przewodni (może być ich kilka). Punktem wyjścia niech będą wasze zainteresowania, najlepiej wspólne (taniec, sport, joga, muzyka, kulinaria, zwierzęta, etc.). Na bazie tego możecie zbudować pomysł na sesję. Pomyślcie także o rekwizytach, które dookreślą waszą wizję. Omówcie pomysł z fotografem. Z pewnością podpowie dodatkowe rozwiązania, miejsca na realizację zdjęć, podrzuci swoje pomysły.


fot. gohomespivak/fotolia.com

Moc, energia
Jeżeli na co dzień roznosi was energia, lubicie ruch i działanie, niech takie będą fotografie z waszej sesji poślubnej. W przypadku temperamentnej pary młodej zdjęcia w zasadzie będą „robić się same”. Byleby fotograf nadążył z kolejnymi ujęciami. Być może w pewnym momencie trwania sesji zmieni się wasz nastrój i postanowicie pokazać swoje bardziej romantyczne „oblicze”? Wszystko jest możliwe.


fot. Halfpoint/fotolia.com


Fotograf – jak wybrać?
W dużym skrócie - z fotografem powinniście się dobrze rozumieć, czuć się swobodnie w jego towarzystwie, powinien on odpowiadać waszemu temperamentowi. I co równie ważne – styl zdjęć wybranego artysty powinien do was przemawiać. To wytyczne, które warto wziąć po uwagę wybierając osobę, która uwieczni jedne z najważniejszych chwil w waszym życiu.

fot. shunevich24/fotolia.com