Artykuły powiązane

 
fot. Lisa/fotolia.com

Czym wyznaczyć drogę do miejsca ceremonii zaślubin? Co może ozdobić tak modną ostatnio dekoracyjną, weselną ściankę? Jakie drobiazgi porozkładać na stołach weselnych? Oto pomysły na elementy, które wprowadzą sporo koloru i życia w przestrzeniach ślubno-weselnych.

Materiał
W roli głównej wystąpi papier. Wdzięczny materiał, z którego można zrobić samemu dużo ciekawych dekoracji. Opcja druga – można poszukać w internecie gotowców.
Ważną kwestią jest kolorystyka, a więc paleta barw, która będzie odpowiednia jako oprawa waszej uroczystości. Można postawić na kolorystyczny minimalizm (biel?) lub też wybrać skrajnie barwny wariant. My dzisiaj pójdziemy w tym drugim kierunku.

Serca jako drogowskazy
Ślub, wesele, serce - wszystko się zgadza. Symbolika z rodzajem uroczystości idzie w zgodnej parze. Podczas ceremonii zaślubin kolorowe, papierowe serca na tzw. pikach (patyczkach) mogą wyznaczyć drogę pary młodej do miejsca złożenia przysięgi. Nogi same się będą rwały do przejścia pomiędzy tymi wesołymi serduszkami.


fot. lorabarra/fotolia.com


Serduszka dla uśmiechu
Malutkie, papierowe serduszka w wybranym odcieniu mogą posłużyć jako konfetti (muszą być bardzo drobne) lub jako dekoracja na stoły weselne (ciut większe). Porozkładane na blatach z pewnością zaintrygują gości i wywołają uśmiech na ich twarzach. I oczywiście ozdobią wytypowane miejsca (stoły, candy bar, kącik z księgą gości, etc) na sali weselnej.


fot. Rustic Studio/fotolia.com


Serduszkowe girlandy
Papierowe serca mogą stworzyć ciekawe girlandy. Wielokolorowe lub jednobarwne będzie można podwiesić w plenerze i na sali weselnej. Motyw serc co rusz przypomni wszystkim, że jest to dzień miłości.


fot. destillat/fotolia.com

Latające żurawie
Czyli klasyczne japońskie origami. Powieje nieco egzotyką. Kolorowe, różnej wielkości, papierowe ozdoby podwieszone na sznureczkach (lub żyłce) mogą zagościć w przestrzeni za parą młodą (tzw. back drop) lub na specjalnej weselnej ściance, która będzie służyła jako dekoracja i jako tło do robienia zdjęć podczas przyjęcia weselnego.


fot. Lisa/fotolia.com


fot. lorabarra/fotolia.com

W podziękowaniu
Ptasie origami może być też ciekawym pomysłem na podziękowanie dla gości za przybycie na waszą uroczystość zaślubin i wesele. Oryginalny i nie przerobiony jeszcze pomysł na coś trwałego, egzotycznego i ładnego. A może idąc za ciosem urządzicie swoje przyjęcie w klimacie nawiązującym do kraju kwitnącej wiśni? Pomysł warty rozpatrzenia.

 
fot. swan/fotolia.com