Artykuły powiązane

Pani Eliza proponuje kawę. Nie odmawiam. Słyszę: A może coś słodkiego? Proste pytanie, które jednocześnie utrwala nazwę miejsca, w którym się znalazłam.

Zawód z powołania
Po zakończeniu nauki w szkole cukierniczej i zdobyciu tytułu mistrza cukiernictwa nie spoczęłam na laurach. Przez wiele lat pracowałam w zawodzie cukiernika jednocześnie doszkalając się i kończąc kolejne kursy uzupełniające i poszerzające wiedzę – opowiada pani Eliza.

Własny biznes
W 2016r., po namowach rodziny i znajomych, zapadła decyzja o otworzeniu własnej działalności. Tak powstała cukiernia Coś Słodkiego – wspomina pani Eliza i dodaje - otwarcie odbyło się w dniu moich urodzin. To dobra wróżba na przyszłość.
Początkowo cukiernia mieściła się w Wołczkowie. W 2018 roku, ze względu na dynamiczny rozwój firmy, Coś Słodkiego zmieniło siedzibę i obecnie znajduje się przy ul. Szosa Polska 24.

Priorytety
Opowiadając o swojej pracy pani Eliza cała promienieje. Słychać pasję w jej głosie. Wszystkie wyroby cukiernicze powstają tutaj na miejscu i są tworzone z wysokiej jakości naturalnych produktów. To dla mnie bardzo ważne – mówi pani Eliza. Co istotne przykładana jest ogromna waga zarówno do tego jak ciasta i ciastka wyglądają, ale także jak smakują.

Specjalność zakładu
Coś Słodkiego ma do zaoferowania swoje cukiernicze perełki, jak mówi o mini Pavlovach pani Eliza. Małe bezy wypełnione kremem na bazie serka mascarpone smakują obłędnie. Słodycz przełamują orzeźwiająca świeża mięta i kwaskowy smak malin i borówek amerykańskich. Przysłowiowe niebo w gębie.

Weselne smaki
Coś Słodkiego specjalizuje się w słodkim cateringu na rozmaite uroczystości w tym na przyjęcia weselne. Klienci oprócz obowiązkowego tortu weselnego mogą wzbogacić zamówienie o słodki bufet do candy baru. Mini ciasteczka, beziki, tarteletki, cake popsy, kremy i musy w formie food finger (małe porcje „na ząb”) to słodkości, które najczęściej są zamawiane do słodkiego kącika.

Klucz do sukcesu
Kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do klienta. Pani Eliza jest gotowa na rozmaite cukiernicze wyzwania stawiane przez klientów (w tym np. na przygotowanie wypieków bezglutenowych). Dzieli się też z innymi swoją wiedzą. Bazując na doświadczeniu wiem co się sprawdzi, a co nie. Jeżeli jestem przekonana, że pomysł klienta na tort albo inny cukierniczy wypiek w praktyce będzie nietrafiony, mówię o tym wprost i proponuję ze swojej strony alternatywne rozwiązanie. Cenne uwagi i podpowiedzi zawsze są w cenie. A to powoduje, że klienci wracają składając kolejne zamówienia.

 

 -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Cukiernia Coś Słodkiego
ul. Szosa Polska 24, Szczecina
tel. 512 99 88 98