Artykuły powiązane

 fot. Greg Blomberg - Fotolia/fotolia.com

Podczas organizacji ślubu i wesela przychodzi taki moment, w którym narzeczeni pochylają się nad kwestią wyboru kwiatów. Jakie rośliny warto wziąć pod uwagę w przypadku jesiennych uroczystości? Wybór jest całkiem spory.


fot. ©Мария Пастух - stock.adobe.com/fotolia.com

Jesień jest najbardziej kolorową porą roku. Jeżeli będziecie ślubować we wrześniu lub w październiku, koniecznie wykorzystajcie to, co ma do zaoferowania w tych miesiącach natura. Przygotowałam dla was przegląd kwiatów i dodatków, które warto uwzględnić dopinając temat oprawy florystycznej waszej jesiennej ceremonii i przyjęcia.


fot. ©anna_gorbenko - stock.adobe.com/fotolia.com

Słoneczniki
Piękne, okrągłe kwiatostany o intensywnym żółtym kolorze wpiszą się idealnie w oprawę wrześniowych ślubów i wesel. Pojedynczy kwiat lub bardziej rozbudowane bukiety wyłącznie na bazie słoneczników będą energetyczne i optymistyczne.

fot. Jeninfer/fotolia.com
                                                                                                    

Myśląc o połączeniu słoneczników z innymi kwiatami i dodatkami warto wziąć pod uwagę te o ciemniejszym lub w miarę neutralnym wybarwieniu. Dzięki temu „bohaterowie” kompozycji wybiją się na pierwszy plan.

  
fot. yavlonin/fotolia.com                                                                 fot. jackysiren/fotolia.com  

fot. lisssbetha/fotolia.com

fot. PhotoeFFect.biz/fotolia.com                         

Kraspedia kulista
Ta niepozorna roślinka o cytrynowożółtych kwiatach idealnie wpisze się w jesienne trendy.


 fot. fotolia.com


fot. ©IVASHstudio - stock.adobe.com


Zarówno solo jak i w duecie kraspedia będzie wyglądała uroczo. Bukiet z żółtych kuleczek będzie mocnym akcentem ślubnej stylizacji, której nada słonecznego blasku. Intensywny odcień rośliny można przełamać głęboką zielenią, bielą, lawendą, różem czy bordo.

fot. Nolte Lourens Photography

fot. Laszlo/fotolia.com 

Alstromeria
Nieco zapomniana obecnie wraca do łask. Alstromeria dostępna jest w kolorach białym, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, różowym oraz w odmianach dwubarwnych. Idealne na końcówkę lata i jesienny czas. W kompozycjach zaprezentują się dumnie solo, jak i zestawieniu z innymi kwiatami.


fot. Irina Burakova/fotolia.com


fot. Yatigra/fotolia.com


fot. Irina Burakova/fotolia.com


fot. illustrissima.com.ua/fotolia.com

Amarantus
Inaczej szarłat. Ma kolor głębokiego różu lub purpury. Będzie współgrał z klimatem końca lata i początku jesieni. Długie, zwisające kwiatostany stworzą oryginalną ozdobę bukietu ślubnego. Raczej jako dodatek do innych kwiatów o podobnym wybarwieniu lub jaśniejszych.


fot. Falcon Eyes/fotolia.com


fot. Вадим Пастух/fotolia.com


fot. oksnemova/fotolia.com


fot. agneskantaruk/fotolia.com


Astry

Popularne, typowo jesienne kwiaty na wrześniowe i październikowe uroczystości. Kolorystyka astrów (biel, fiolet, róż, niebieski, fioletowy, fuksja) pozwoli na skomponowanie wielobarwnej kompozycji.


fot. Marc/fotolia.com 

Wrzosy
Fioletowe, różowe, niebieskie i białe. Choć dostępne są już w sierpniu, kojarzą się z jesienią. Bukiet z samych wrzosów będzie absolutnie zachwycający. Podobnie rzecz się będzie miała z dekoracjami weselnymi. Wrzosy będą wdzięcznym tematem przewodnim ślubu i wesela.


fot. ©Gerhard Seybert - stock.adobe.com/fotolia.com


fot. Olga Tkacheva - Fotolia.com


fot. ©anna_gorbenko - stock.adobe.com/fotolia.com


Lawenda

Lawendowe bukiety oczarują swoim wyglądem każdego, a ich obłędny zapach podziała relaksująco. Oprócz tradycyjnych fioletowych kwiatów, lawenda występuje także w kolorze białym. Gorąco polecam zarówno do bukietu ślubnego, jak i do wystroju wnętrz (kościoła, sali). Podobnie jak wrzos, lawenda sprawdzi się jako motyw przewodni uroczystości weselnej.

  
fot. fotofabrika/fotolia.com                                                          fot. Mytho/fotolia.com

fot. malkovkosta/fotolia.com


fot. ©dron285 - stock.adobe.com/fotolia.com

fot. malkovkosta/fotolia.com


fot. Irina/fotolia.com


Hortensje

Zachwycające mniejsze lub większe kuliste kwiatostany występują w zasadzie w każdym kolorze. Na wrześniowe i październikowe śluby warto wybrać odcienie kojarzące się z jesienną aurą i kolorystyką. Hortensje najpiękniej będą wyglądały solo. Wówczas ich uroda zaprezentuje się w pełni.


fot. ©elenarostunova - stock.adobe.com/fotolia.com


fot. ©simonidadj - stock.adobe.com/fotolia.com


fot. holly/fotolia.com

   
fot. malykalexa777/fotolia.com                                                      fot. ©ulchik74 - stock.adobe.com/fotolia.com 

   
fot. ©bulashenko - stock.adobe.com/ fotolia.com                            fot. ©soup studio - stock.adobe.com/fotolia.com

Floks

Kwitnie latem i jesienią. Floks, choć zdecydowanie mniejszy, może kojarzyć się z hortensją. Występuje w bogatej kolorystyce (odcienie niebieskiego, fioletu, różu, czerwieni i bieli).


fot.  AAA/fotolia.com


Dalie

Dostępne do października. Kolorystyka dalii jest niezwykle bogata, a rodzaje i wielkość kwiatów są naprawdę imponujące. Dalia dumnie zaprezentuje się zarówno w bukiecie panny młodej solo i w połączeniu z innymi jesiennymi kwiatami.


fot. Lore/fotolia.com

Kolorystyka
Jesień prezentuje się w stonowanej i ciepłej palecie barw. Brązy, żółcie, przygaszone pomarańcze, czerwienie, burgundy, kobalty, fiolety, zieleń. Mniej więcej w tej kolorystyce warto poruszać się komponując swój bukiet ślubny i dekorację wnętrza sali weselnej.


fot. © Nolte Lourens 2008/fotolia.com


fot. ©bellefotos - stock.adobe.com/fotolia.com


fot. ©alexgukalov - stock.adobe.com/fotolia.com


Dodatki

Kolorowe liście, żołędzie, kasztany, miechunka, kuleczki jarzębiny, mini owoce i warzywa (papryczki, jabłka, granaty, dynie) uzupełnią kompozycje kwiatowe i sprawią, że całość będzie wyglądała jeszcze bardziej jesiennie.

fot. ©Евгений Вершинин - stock.adobe.com/fotolia.com

fot. ©Tinatin - stock.adobe.com/fotolia.com


fot. ©udra11 - stock.adobe.com/fotolia.com