Artykuły powiązane

Dekoracje z balonów, które przez wiele lat były passé, obecnie powracają do łask w zupełnie nowym wydaniu. Przygotowaliśmy dla was garść pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni ślubno-weselnej w balonami w roli głównej.

  

Uroczystość zaślubin
Dekorację balonową można rozważać w przypadku ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego (należy uzgodnić to wcześniej z pracownikiem USC) oraz podczas uroczystości plenerowej.
Balony wypełnione helem, ustawione wzdłuż krzeseł dla gości, wyznaczą drogę do miejsc dla pary młodej.

Po ceremonii
Goście znajdujący się po zakończeniu ceremonii przed USC lub przed kościołem mogą powitać wychodzących nowożeńców puszczając w niebo helowe balony. Efekt wizualny z pewnością będzie niesamowity. Jedyne wyzwanie to sprawne rozdanie wszystkim zgromadzonym po jednym balonie i skoordynowanie momentu ich wypuszczenia. Warto, aby o tej atrakcji wiedzieli fotograf oraz wideofilmowiec.

Wnętrze
W lokalu, w którym odbędzie się przyjęcie weselne będzie przynajmniej kilka przestrzeni, w których balony mogą zaznaczyć swoją obecność. Miejsca przy stole dla nowożeńców to pierwszy pomysł. Pęki helowych balonów lub pojedyncze balony z nadrukiem Mr. i Mrs., bride/groom, żona/mąż przytwierdzone do krzeseł panny i pana młodego to jedna z podpowiedzi. Candy bar to kolejne sztandarowe miejsce, które koniecznie należy uwzględnić. Pojedyncze balony przywiązane do brzegów stołu lub umiejscowione na blacie będą widoczne z daleka. 
Balony napełnione helem mogą być ozdobą sufitu nad parkietem do tańczenia. Większe i mniejsze, jedno lub wielokolorowe przylegające ściśle do sufitu będą wyglądały fenomenalnie!

Plener
Mając do dyspozycji ogród przynależący do lokalu, warto wziąć pod uwagę także dekorację tej przestrzeni. Pojedyncze balony, najlepiej większych rozmiarów, przywiązane do ławek, wytyczające „ścieżki”, przycupnięte na trawie (z pomocą specjalnych obciążników) stworzą klimat i będą nawiązywały do tego, co dzieje się pod względem aranżacyjnym wewnątrz. W ofercie sprzedażowej są także balony ledowe, które po zapadnięciu zmroku zaczynają „żyć”, czyli świecić. Wygląda to bajecznie. Może skusicie się na taką plenerową atrakcję?

Współczesne kompozycje
Czyli ściana lub brama z balonów. Z jednej strony chodzi o stworzenie ciekawej dekoracji, z drugiej – o miejsca do fotografowania się dla gości i pary młodej.
Aby kompozycja nabrała świeżości i współczesnego sznytu do samych balonów (różnej wielkości, ewentualnie różnych kolorów) można dodać kwiaty, pióra, wstążki i inne dodatki, które ożywią całość i jeszcze bardziej przyciągną wzrok.

Powiedz kotku, co masz w środku
Co powiecie na balony z dodatkami? O co chodzi? O wnętrze balonów, a konkretnie elementy dekoracyjne, które mogą się tam znaleźć. Standardowe balony wszyscy znamy. Ale takie, w środku których są pióra, confetti lub mniejsze wypełnione powietrzem baloniki nadal są nowością i zaskoczeniem dla wielu. I trzeba powiedzieć, że takie robią wrażenie!

 

Litery, słowa, kształty
Czyli wariacje na temat balonów. Napisy „love” (stworzone z dużych, pojedynczych liter lub jako jedno, połączone słowo) będą najpewniej najpopularniejszym z haseł. Kształty to, jak łatwo zgadnąć, wszelkiego rodzaju serca, ale w klimacie mogą być także usta.


Te nietypowe balony mogą znaleźć swoje miejsce za parą młodą (backdrop), w dowolnym miejscu na sali, na stołach cateringowych lub słodkim kąciku. Większe lub mniejsze (w zależności od dostępnej przestrzeni) będą uzupełnieniem tradycyjnych balonowych dekoracji.

Sesja zdjęciowa
Balony mogą być świetnym rekwizytem podczas ślubnych sesji fotograficznych. Wniosą sporo życia i koloru do zdjęć. Mało tego, podobnie jak podczas ślubu i wesela, także na zdjęciach mogą stanowić motyw przewodni.