Artykuły powiązane

Wynajęcie na wesele profesjonalnego drink baru z obsługą to jeden z lepszych pomysłów na uatrakcyjnienie przyjęcia. A gwarantowana stuprocentowa satysfakcja wszystkich gości powinna być dodatkowym argumentem za. Osoby, które zdecydowały się na wynajem profesjonalnego baru nie tylko nie żałują tego kroku, ale ochoczo rekomendują tą usługę swoim znajomym, którzy są na etapie przygotowań do wesela lub innej imprezy okolicznościowej. Dlaczego warto i jakie są plusy podjęcia współpracy z firmą barmańską? Postaramy się przybliżyć te kwestie.

Kolorowo i niebanalnie
Zwykle podczas przyjęcia barmani oferują kilkanaście sprawdzonych i najbardziej popularnych drinków, które powstają na bazie świeżych owoców, warzyw i ziół, z dodatkiem alkoholu lub bez. Jeżeli macie swój ulubiony koktajl możecie poprosić, aby został uwzględniony w menu.

 

REKLAMA: 

Bar Serwis & Cocktail Bar

barserwis.pl
info@barserwis.pl

tel. +48 602 723 092
facebook: BarSerwisSzczecin

Coś dla oka
Każdorazowo przygotowanie napoju to mały pokaz umiejętności barmańskich. Kolejne składniki dodawane są do shakera w sposób niebanalny, kostki lodu fruwają w powietrzu, butelki z sokami i alkoholami także. Będzie co podziwiać czekając na zamówiony napój. Mogę się założyć, że przy barze niezmiennym widokiem będzie kolejka chętnych na kolejnego drinka.

Atrakcja sama w sobie
Jeżeli myśleliście o uatrakcyjnieniu wesela to sam bar z profesjonalną obsługą takową atrakcją z pewnością będą. Firmy mają w swojej ofercie także pokazy barmańskie. Zwykle w show bierze udział przynajmniej dwóch barmanów. Żonglerka butelkami i kieliszkami, kostkami lodu, plastrami owoców będzie zapierała dech w piersiach waszych gości, a na sali weselnej co rusz będzie słychać odgłosy zachwytu i podziwu dla umiejętności barmanów. Pokaz może zostać poszerzony o specjalny konkurs lub naukę żonglowania.


REKLAMA: 

  

Cocktails Bar
Damian Mazanowicz, Mistrz Polski JW ESP

cocktailsbar.pl
dmazanowicz@wp.pl
tel. 507 715 236
facebook: Cocktailsbar


Raj dla najmłodszych

Wynajęcie profesjonalnego baru z obsługą ma także taką zaletę, że oprócz napojów wysokoprocentowych barmani mają zwykle szeroką ofertę koktajli bez dodatku alkoholu. Dzieci będą zachwycone mogąc napić się kolorowego drinka z przysłowiową palemką. Także osoby, które z różnych względów nie piją alkoholu, będą miały do wyboru listę niebanalnych koktajli na bazie napojów orzeźwiających w połączeniu ze świeżymi owocami i aromatycznymi ziołami. Bezalkoholowe mojito, pina colada czy bloody Mary? Jak najbardziej!


Od strony formalnej – o co pytać?

Jeżeli zdecydowaliście się na wynajęcie profesjonalnych barmanów z mobilnym barem na wasze wesele podczas rozmowy z przedstawicielem firmy warto spytać o parę istotnych kwestii. Jakich?
Według Pawła Owczarka z Flavour Factor należy podpytać m.in. o to jakie wymiary ma bar, co wchodzi w skład ustalonej ceny wynajęcia (ilu barmanów, ich czas pracy), ewentualny koszt dojazdu oraz kwestia noclegów dla obsługi.
Ważne jest pytanie o jakość serwowanych składników – mówi Arkadiusz Prunesti z Prunesti Bar jest to główny aspekt wpływający na ostateczny smak cocktaili. I dodaje – rzecz najważniejsza – doświadczenie barmanów.
Na pytanie o doświadczenie zwraca uwagę także Damian Mazanowicz, właściciel Cocktails Bar: Sądzę, że najważniejszym pytaniem będzie jakie doświadczenie mają barmani. Doświadczenia nie da się kupić ani nauczyć na szkoleniach. Trzeba je zdobyć ciężką pracą.

REKLAMA: 

Prunesti Bar

arek.prunesti@gmail.com
tel. 883 759 883

facebook: prunestiarkadiusz
instagram: prunesti_


Cena za usługę

Trudno jednoznacznie podać cenę takiej atrakcji. Zależy ona bowiem od wielu składowych, m.in. od wielkości wesela (ilości osób), ilości barmanów, czasu i zakresu ich pracy (czy tylko serwowanie drinków czy też np. pokaz barmański), ustalonego menu, etc.
Po sprawdzeniu ofert pokuszę się o stwierdzenie, że ceny wynajęcie baru z dwoma barmanami na przyjęcie od 50 do 120 osób zaczynają się od około 2000 złotych.

 

REKLAMA: 

Drineo Look & Drink

drineo.pl
wesele@drineo.pl 

tel. 507 039 104
facebook: drineopl


Co zawiera cena?

Składniki do cocktaili (naturalne i zgodne z polityką "zero waste"), syropy, purée, soki, przeciery, najwyższej jakości sprzęt barmański, szkło, dodatki (biodegradowalne rurki, własnej produkcji bittersy, dodatki wielokrotnego użytku), 8 godzin pracy – wymienia Arkadiusz Prunesti.
W cenie podstawowej zapewniamy obsługę dwóch osób, bar mobilny, lód zwykły i kruszony, szkło do koktajli, syropy i dodatki do drinków, wszystkie niezbędne narzędzia – mówi Paweł Owczarek.
Damian Mazanowicz listuje: Zapewniamy doświadczonych i wykwalifikowanych barmanów, koktajle ze zdjęciami i recepturami wyświetlane na telewizorach LCD, podświetlanie baru (w różnych kolorach do wyboru przez parę młodą), akcesoria i sprzęt barmański (blendery, kruszarki do lodu, wyciskarki do cytrusów), dodatki (rurki, serwety, przyprawy, etc). Cena obejmuje także kolorowe alkohole, lód oraz szkło.


Czego cena nie zawiera?
Mocne alkohole, zioła, owoce, napoje bezalkoholowe to produkty, których cena podstawowa nie obejmuje. Wszystko może zapewnić firma barmańska (za dodatkową opłatą). Inną opcją, zdecydowanie najpopularniejszą, jest kupienie produktów przez narzeczonych według listy sporządzonej przez przedstawiciela firmy. Lista tworzona jest po ustaleniu z parą młodą zestawienia koktajli, które będą serwowane przez barmanów.

 

REKLAMA: 

Flavour Factor

flavourfactor.pl
biuro@flavourfactor.pl
tel. 530 130 150
facebook: flavourfactorgroup

Ulubione drinki?
Czy można w ogóle określić jakie są ulubione drinki naszych rodaków? Koktajle staramy się dobierać pod kątem pory roku i sezonowości owoców. W gorące dni sprawdzają się lekkie orzeźwiające koktajle z dużą ilością owoców i ziół. Hitem są różnego rodzaju lemoniady, spritzery na bazie prosecco oraz wody gazowanej – mówi Paweł Owczarek.
Arkadiusz Prunesti stwierdza, że największą popularnością cieszą się cocktaile orzeźwiające.
Chyba nie ma drinków które szczególnie polecamy – mówi po namyśle Damian Mazanowicz - Każdy z gości ma swoje ulubione smaki i preferencje co do alkoholu, a więc wszystko wybieramy przy barze pod gościa. A najlepiej się sprawdzają te, po które klient wróci na następnym weselu - często naszych gości spotykamy na innych weselach.


Wymagania ze strony firm

Nie ma tego dużo. Podstawa to odpowiednia przestrzeń niezbędna na postawienie baru i umożliwiająca swobodne poruszanie się barmanów w jego obrębie. Niezbędne będzie także przyłącze do prądu oraz dostęp do wody.