Artykuły powiązane


Co prawda zieleń (Greenery) była kolorem 2017 roku, jednak po dziś dzień chętnie jest wykorzystywana w ślubnych dekoracjach i rozmaitych aranżacjach wnętrz. Do takiego stanu rzeczy z pewnością przyczynił się silny trend stawiający na ekologię i naturę.

Jeżeli ta naturalna paleta kolorystyczna jest w kręgu waszych zainteresowań, zobaczcie w jaki sposób i w jakim zakresie można wykorzystać zieleń myśląc o uroczystości zaślubin i przyjęciu weselnym.

 


Wzór w kolorze czy sam kolor?

Na początek będziecie musieli odpowiedzieć sobie na pytanie czy wybieracie po prostu zieleń jako kolor przewodni czy też może pójdziecie o krok dalej i zdecydujecie się na konkretny motyw roślinny (w wybranym zielonym odcieniu), który scharakteryzuje oprawę waszego ślubu i wesela.


Motyw - podpowiedzi

Co może być motywem? Wybór jest dość spory. W ostatnich sezonach najpopularniejszymi wzorami są liście paproci, monstery czy eukaliptusa. Chętnie wykorzystywane są także charakterystyczne kształty kaktusa, gałązki oliwnej lub palmowej.


Solo czy w grupie?

To kolejna decyzja do podjęcia. Jeżeli chcecie więcej urozmaicenia postawcie po prostu na różnorodne zielone kształty roślinne. Jeżeli preferujecie uporządkowanie form – wybierzcie jeden wzór (np. gałązkę oliwną lub paproć), który będzie motywem przewodnim oprawy wizualnej waszego wielkiego dnia.

Barwy towarzyszące
Zieleń przepięknie będzie się komponowała z bielą, odcieniami szarości, różu czy złotem, które nota bene jest bardzo modne w bieżącym sezonie. Jeżeli będzie wam zależało na zestawieniu przewodniej zieleni z bardziej nasyconymi odcieniami, w zasadzie nic nie będzie stało na przeszkodzie. Jedynie warto pamiętać o tym, aby nie przedobrzyć. Jakby nie było to zieleń powinna grać pierwsze skrzypce. Pozostałe barwy mają stanowić delikatne dopełnienie i nie powinny wychodzić przed szereg.

Papeteria
Papeteria ślubna to jeden z pierwszych sygnałów, który będzie mówił o oprawie waszego ślubu i wesela. Poprzez zaproszenia, powiadomienia (save the date), wzór na kopertach i ich odcień zasygnalizujecie jaki styl uroczystości, jakie kolory i jakie motywy będą towarzyszyły jednemu z najważniejszych dni w waszym życiu.


Stawiając tylko na kolor wystarczy, że koperta będzie w wybranym przez was odcieniu zieleni. Z kolei motyw roślinny może się pojawić na kopercie, na samym zaproszeniu, na znaczku (specjalnie drukowane) lub ozdobnej tasiemce z odpowiednim nadrukiem do przewiązania koperty.

Stoły weselne
To z jednej strony dekoracja nakryć dla każdego z gości, z drugiej strony odpowiednie kompozycje roślinne, które będą stanowić dekorację samych stołów.Pojedyncza gałązka wybranej rośliny (eukaliptusa, paproci) położona na talerzu stworzy przepiękną i minimalistyczną dekorację nakryć dla zaproszonych osób.Z kolei stołom weselnym kolorytu dodadzą pogrupowane roślinne gałązki usadowione w szklanych wazonach. Dodatkową ozdobą i zarazem przełamaniem stuprocentowo zielonych bukietów mogą być np. mniej lub bardziej kolorowe tasiemki. Inną propozycją na dekorację stołów (prostokątnych) mogą być zielone kompozycje, które będą się rozpościerać i przyozdobią całą długość blatów.


Krzesła

Krzesła dla gości i nowożeńców to kolejne miejsce, gdzie może pojawić się motyw przewodni w postaci zielonych dekoracji. Oparcia przepasane pnączami eukaliptusa, rozłożystymi liśćmi monstery lub gałązkami paproci będę wyglądały przepięknie.


Bukiet ślubny

Tutaj można popuścić wodze fantazji, biorąc za punkt wyjścia oczywistą dominację zieleni. W skrajnym przypadku bukiet mogą stanowić same zielone gałązki przewiązane np. tasiemką.
Jeżeli nie lubicie skrajności, to do zielonej bazy dobierzcie kwiaty. Ich kolor będzie stanowił odskocznię i tylko od was będzie zależało jak dużą. Białe, kremowe kwiaty w zestawieniu z zielenią stworzą spokojną i neutralną kompozycję. Im bardziej nasycone w kolorze kwiecie, tym bukiet będzie bardziej energetyczny i kontrastujący.

  


Ozdoba do włosów

Propozycją numer jeden dla panny młodej będzie przede wszystkim wianek spleciony z eukaliptusowych gałązek bez lub z dodatkiem innych roślin. Jeżeli wianek nie wchodzi w rachubę inną propozycją może być pnącze bluszczu lub eukaliptusowe wplecione w warkocz, koczka lub wpięte w rozpuszczone włosy.

Tort i słodkości
Chcąc przemycić zieleń do słodkiego kącika możecie albo postawić na dekorację z żywych roślin, albo zdecydować się na roślinne wzory na łakociach. Pierwsza opcja będzie z pewnością łatwiejsza do zrealizowania i nie wpłynie w zasadzie w żaden sposób na zawartość samego candy baru.
Decydując się na wygląd weselnego tortu weźcie pod uwagę fakt, że białe wykończenie wypieku będzie najlepszym tłem dla soczystej zieleni żywych roślin.

Upominki dla gości
Prezenty dla gości zapakowane w papier z wzorem liści lub ozdobiony mini gałązkami żywych roślin będą zwieńczeniem waszego zamysłu na zielone wesele i ślub.