Artykuły powiązane

 

Poprawiny, szczególnie dla pary młodej, mogą być sporym wyzwaniem. Co zrobić, aby poweselny dzień spędzony z najbliższymi zamiast katorgą był przyjemnym spotkaniem?

Odpoczynek na wagę złota
Nowożeńcy najczęściej opuszczają salę weselną jako ostatni. Mając w perspektywie poprawiny, czasu na sen nie zostaje zbyt wiele. Jakby tego było mało zwykle po całym dniu pełnym emocji i wzruszeń ciężko jest się wyciszyć i oddać w objęcia Morfeusza. A sen i odpoczynek przed kolejnym dniem świętowania to coś, czego nowożeńcy potrzebują najbardziej.
Chcą ułatwić sobie zadanie warto przed położeniem się spać wypić melisę lub inną ziołową herbatę, która delikatnie was uspokoi i pozwoli w miarę możliwości spokojnie zasnąć.


Odpowiednie nawodnienie

Nawodnienie to podstawa i to w każdej sytuacji - na co dzień i od święta. Podczas wszelakich przyjęć, w trakcie których będziecie spożywać alkohol, koniecznie pijcie dużo napojów bezalkoholowych (najlepiej wodę z plastrami cytryny lub naturalne soki). Dzięki temu dostarczycie organizmowi niezbędnych płynów, które zniwelują działanie alkoholu.

Poimprezowy dzień zacznijcie od wypicia szklanki wody z cytryną, miodem i odrobiną soli. To naturalny izotonik, który zminimalizuje ewentualne poimprezowe (w tym poweselne) konsekwencje spożywana napojów wyskokowych, a wy będziecie w pełni gotowi na rozpoczęcie poprawinowego spotkania z najbliższymi.

Start z głową
Nie tylko wy będziecie zmęczeni. Goście również odczują skutki weselnej zabawy do białego rana. Początek poprawin ustalcie tak, aby wszyscy mogli zregenerować siły, ale też, aby przyjezdni goście zdążyli na ewentualne autobusy, pociągi czy samoloty powrotne do swoich domów. Start między 11:00 a 13:00 będzie najbardziej optymalny.


Suknia i garnitur?

Nie zapominajcie o tym, że w dniu poprawin nadal pozostajecie parą numer jeden. W związku z powyższym także wasz strój powinien być elegancki i odpowiednio dobrany do okoliczności.
Dla niej – elegancka, ale swobodniejsza sukienka o długości mini, midi lub do kostek. Warto rozważyć założenie kombinezonu.

Dla niego dobrym wyborem będzie zestawienie marynarki z koszulą w kolorze i spodniami z materiału. Odcienie, rodzaj butów i tkaniny, z których uszyte będą stroje uzależnione będą od pory roku, pogody oraz miejsca, w którym odbędą się poprawiny (restauracja, ogród, dom, mieszkanie).

Retusz
Panna młoda powinna pomyśleć o odpowiednim makijażu, który zatuszuje zmęczenie po weselu i długiej zabawie. Wizażystki zawsze podpowiadają, w jaki sposób można skutecznie pozbyć się podkrążonych, zmęczonych oczu (schłodzony krem pod oczy zdziała cuda!) i co zrobić, aby twarzy wyglądała promiennie. Do tego odpowiednia, bardziej luźna fryzura i można pokazać się światu w całej okazałości.

Uśmiechy na twarzach
Jeżeli będziecie odczuwali skutki zarwanej nocy (a z pewnością będziecie), to mimo wszystko niech nie opuszcza was wspaniały nastrój i uśmiech. To jedyne takie chwile. Niech nic, ani nikt wam tego nie popsuje.