Artykuły powiązane

 

tekst: Joanna Kopij - współwłaścicielka i współzałożycielka szczecińskiej Agencji Ślubnej Lily-Wedding Planner działającej w branży weselnej od 2015 roku.
foto (3): Elementy Bieli Fotografia

Od ponad czterech lat organizacja ślubów to nasz chleb powszedni. 50% naszych klientów decyduje się na ślub kościelny, druga połowa decyduje się na ceremonie wśród zieleni, blisko natury. Być może zaskoczę Was pisząc, że ślub cywilny to nie jedyny ślub udzielany w plenerze.


JAKI MACIE WYBÓR?

Oczywistym jest, że mając na myśli ślub w plenerze, od razu pomyślicie o ślubie cywilnym. Jest to ślub, który udzielany jest przez urzędnika USC. Nabiera on mocy prawnej w momencie przysięgi i podpisania dokumentów w obecności świadków. Cała ceremonia trwa około 12-15 minut.
Życie lubi zaskakiwać i czasem z różnych powodów ślubu udzielanego przez urzędnika nie można wziąć. Ratunkiem jest ślub humanistyczny. To coraz częściej praktykowana ceremonia, zwłaszcza kiedy zależy Wam na większej swobodzie, jeśli chodzi o przysięgę czy przebieg całego wydarzenia. Tutaj to Wy razem z osobą prowadzącą ślub ustalacie dokładnie jak ma on wyglądać. Pomocny jest też wtedy, gdy spóźniliście się z rezerwacją w urzędzie czy wzięliście ślub cywilny wcześniej, ale wesele jeszcze się nie odbyło. Katolickie śluby w plenerze w obecnej chwili to nadal wielka rzadkość.

JAK WYBRAĆ MIEJSCE?
Urzędnik USC na pewno sprawdzi miejsce, które wybraliście. Musi być ono „godne” udzielanej ceremonii i zazwyczaj takie jest. Choć Pary Młode są bardzo różne i czego innego oczekują to jedno pozostaje niezmienne - jest to bardzo ważne wydarzenie w ich życiu i zależy im na tym, aby atmosfera tego dnia dawała to odczuć.
Jeśli chcecie, aby wszyscy Wasi goście usiedli – sprawdźcie dokładnie teren pod kątem tego czy jest on wystarczająco równy, ale także czy dojazd do tego miejsca jest możliwy.
Wynajem krzeseł zaczyna się od 11 zł netto za sztukę, do tego doliczyć należy transport i obsługę (rozstawienie i złożenie ich po ceremonii). Ważne jest również zacienienie terenu. Nie sadzajcie swoich gości w pełnym słońcu. Popłyną makijaże i nie będzie to dobry wstęp do zabawy na przyjęciu weselnym.


KTÓRY URZĄD?

Ten, pod który podlega wybrany przez Was plener. Jeśli nie jesteście pewni, do którego USC macie się zwrócić, zapytajcie o to właściciela terenu.

TO WARTO PRZEMYŚLEĆ
Ślub w plenerze to zawsze wielkie wyzwanie, zwłaszcza dla naszych nerwów. W naszym kraju pogoda bywa kapryśna i środek lata wcale nie oznacza braku opadów. Jako Agencja Ślubna zawsze opracowujemy dokładny plan „B”, do czego gorąco Was namawiam. Zastanówcie się jakie macie wyjścia w momencie deszczu czy burzy.Przed ceremonią bardzo często organizujemy aperitif i drobny poczęstunek w formie finger food. W tle natomiast przygrywa trio smyczkowe. Ten czas goście wykorzystują na przywitanie się z rodziną, obejrzenie terenu i spokojne zajęcie miejsca.

W obecnej chwili macie wiele możliwości i jedyne ograniczenie to Wasza wyobraźnia, zdolności organizacyjne i znajomość branży. Pamiętajcie, że ten dzień zdarzy się tylko raz! Zróbcie absolutnie wszystko, aby był wyjątkowy.

 

TIP LILY
W miarę możliwości przyjedźcie na miejsce ceremonii tego samego dnia i podobnej godzinie (np. w piątek ok. 17:00), ale kilkanaście dni wcześniej. Dzięki temu sprawdzicie dojazd, ewentualne korki i układ cieni.

 

 

Lily - Wedding Planner to kopalnia pomysłów i wulkan entuzjazmu połączony z doskonałą organizacją pracy i profesjonalizmem.
Joanna Kopij - tel. 730 000 859
Karolina Andrzejak - tel. 603 138 923
www.lily.com.pl
e-mail: biuro@lily.com.pl