Artykuły powiązane

tekst: Katarzyna Balcerek, właścicielka Salonu Sukien Ślubnych i Wizytowych Blanco&Negro oraz Pracowni Krawieckiej.
foto (2): Zbigniew Kołodziej Video & Photography

 

Wiele przyszłych Panien Młodych podchodzi do tematu przymiarki bardzo sumiennie. Jednak zbyt częste i intensywne rozmyślanie o tym co je czeka podczas wizyty w salonie nie jest wskazane.

Niepotrzebne obawy
Do przymiarki w salonie warto podjeść bez nadmiernych emocji. Warto także pozbyć się obaw typu „jestem za niska”, „muszę schudnąć”, „mam duży brzuch”.
Proponuję obawy zamienić na ciekawość, czyli pomyśleć o wizycie w kontekście: „ciekawe, która suknia nie będzie skracać optycznie mojej sylwetki”, „ciekawe, w której sukni nie będzie widać mi brzucha i będę mogła jeść na weselu”.

 

Wizyta. O czym warto pamiętać?
Na początku porozmawiaj z konsultantką o tym, czego oczekujesz od spotkania lub jakiej sukni nie chcesz mierzyć. Wybierzcie kilka modeli. Daj się ponieść swojej fantazji, a także zaufaj doświadczeniu eksperta w Salonie.
Nie krępuj się swojego ciała i sylwetki. W każdej kobiecie jest piękno, które można wydobyć podkreślając indywidualne atuty.
Po wstępnej weryfikacji nie skreślaj żadnej sukni, póki jej nie przymierzysz. Poproś o zdjęcia z przymiarki - po ubraniu trzeciego modelu nie będziesz pamiętała jak wyglądał pierwszy.
Po wizycie w salonie „prześpij się z tematem”, uporządkuj myśli. Wróć pamięcią do rozmów z konsultantką, obejrzyj zdjęcia, porozmawiaj z przyjaciółką, mamą, świadkową.

Ponowna wizyta?
Tak, tak i jeszcze raz tak! Podczas wyciągania wniosków z pierwszej wizyty, warto spośród wszystkich mierzonych sukien wybrać dwa, trzy modele i umówić się na kolejne spotkanie ukierunkowane na wyselekcjonowane kreacje. Jeżeli któraś z sukien w sposób szczególny cię urzekła - Say Yes to the Dress! To jest moja suknia ślubna – te słowa świadczą o znalezieniu TEJ jedynej i dość często wybrzmiewają podczas kolejnej wizyty.

 

Jak nie mierzyć sukni ślubnej. Złote zasady.

  • Unikaj znużenia, np. spotkania prosto po pracy, po kolejnej wizycie w salonie, w biegu.
  • Zbyt duża liczba osób towarzyszących (nazywana czasem „lożą szyderców”) nie zawsze jest pomocna w podjęciu decyzji, a Panna Młoda gubi się we własnym zdaniu.
  • Stop czarnej bieliźnie. Przebijający z bieli ciemny kolor potrafi zepsuć efekt nawet najpiękniejszej sukni.
  • W dniu przymiarek unikaj mocnego makijażu, który spowoduje, że nie będziesz się czuła komfortowo. A przed Tobą przymiarki nawet kilkunastu kreacji.
  • Wizja kontra rzeczywistość. Katalogowe zdjęcia modelek, potrafią sprawić, że podczas przymiarki „pęka jak bańka mydlana” nasze marzenie o takim samym wyglądzie. Każda Panna Młoda może wyglądać o niebo lepiej niż modelki po przeróbkach w programie graficznym.
  • Zachowaj jasny umysł. Warto być otwartym na propozycje i wskazówki ekspertów, nawet jak ma się już dość mocno zakodowaną wizję swojej sukni.
    Pamiętaj! Każdą wizytę w Salonie warto potraktować na luzie, poprzez pryzmat spotkania w formie zabawy. Powodzenia! Do zobaczenia w Blanco & Negro.

 

Blanco&Negro to nowoczesna marka na szczecińskim rynku, powstała w 2016 roku. Jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich kobiet.
Salon w ofercie posiada kreacje nie tylko na ślub i wesele, ale na każdą okazję.
Blanco&Negro to także Pracownia Krawiecka oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie doboru stroju, projektowanie, krawiectwo artystyczne i szycie na miarę, z zachowaniem najwyższego kunsztu i jakości. BĄDŹ NASZĄ INSPIRACJĄ!


pl. Zwycięstwa 1 (róg św.Wojciecha), Szczecin
tel. + 48 508 578 073
tel. + 48 502 920 922 (Katarzyna)
e-mail: salon@blanconegro.pl