Artykuły powiązane

 

Hortensje rozkochują w sobie coraz więcej osób. Ja już parę lat temu uległam ich urokowi. Pomimo tego, że z roku na rok hortensje zyskują coraz większe grono wielbicieli, szczyt popularności mają ciągle przed sobą. Czekam z niecierpliwością na sezon, w którym zostaną okrzyknięte jednym z czołowych ślubnych hitów.

Drobne, delikatne kwiatostany hortensji zachwycają swoją urodą i dostępną gamą kolorystyczną. Jeżeli was także urzekła ta wyjątkowa roślina, wykorzystajcie ją koniecznie na waszym ślubie i weselu.

 

 

Elementarne wiadomości
Hortensja to niski krzew ogrodowy, który charakteryzuje się pięknymi, kulistymi kwiatostanami. W zależności od odmiany kwiatostany mogą mieć rozmaite wielkości, a same kwiaty mogą być gładkie, karbowane lub lekko zawinięte do środka. Uprawiane są głównie w ogrodach. Jeżeli dysponujecie jedynie balkonem niektóre odmiany hortensji świetnie sobie poradzą także w wersji doniczkowej.

 

 

Od wiosny do jesieni
Oprócz swojej niepodważalnej urody hortensja ma jeszcze jedną zaletę – czas kwitnienia, który obejmuje okres od wiosny aż do późnej jesieni. Na dobrą sprawę jej kwiaty są dostępne podczas pełnego sezonu ślubnego, co jest ogromnym atutem tych urokliwych roślin.

 

 

Kolorystyka
Każda panna młoda znajdzie odcień odpowiedni do swojej stylizacji, typu urody czy przewodniego koloru wesela. Hortensje występują w pełnej gamie kolorystycznej począwszy od jednokolorowych kwiatów w tonacjach białych, ecru, żółtych, niebieskich, granatowych, lawendowych, różowych jasnych i ciemnych, pomarańczowych, zielonych czy brązowych, na dwukolorowych skończywszy. Do wyboru, do koloru i to w dosłownym tego słowa znaczeniu.

 

 

Solo i w duetach
Hortensja będzie przepięknie wyglądała w kompozycjach monokwiatowych. Rezygnacja z innych roślin podkreśli jej urodę i wydobędzie malowniczość rośliny. Minimalizm w najpiękniejszym wydaniu.

 

 

Równie dobrym pomysłem będzie połączenie hortensji z innymi kwiatami. Piwonie, gerbery, róże, kalle, eustomy, pachnący groszek czy nawet słoneczniki w zestawieniu z hortensją będą wyglądały zjawiskowo.

 

 

Dekoracje
Oprócz bukietu ślubnego hortensja może pojawić się w dekoracjach sali weselnej. Kolorowe kompozycje w strzelistych, szklanych wazonach lub w niskich, ozdobnych naczyniach stworzą wyjątkowy klimat i dodadzą urody każdemu wnętrzu. Kuliste kwiatostany hortensji mogą ozdobić również kilkupoziomowe patery. Będzie to oryginalna i przyciągająca wzrok dekoracja.

 

 

Te urocze kwiaty będą także pięknie wyglądały jako dekoracyjny dodatek candy baru. Odcień kwiatów będzie można dobrać w zależności od pomysłu na słodki bufet. Podobna tonacja podkreśli przewodni kolor. Kontrastowa barwa wyróżni kwiaty i wysunie je na pierwszy plan.

 

Tort
Także tutaj mogą zagościć nasze bohaterki. Kolor hortensji dobierzcie w taki sposób, aby był spójny z elementami dekoracyjnymi, które pojawią się na torcie.