Artykuły powiązane

Słodki bufet to jeden ze sztandarowych elementów przyjęć weselnych. Oprócz tradycyjnego i obowiązkowego tortu, para młoda decyduje się na dodatkowe słodkie przekąski, które często są atrakcją samą w sobie. Oto kilka propozycji i podpowiedzi na cieszące oczy i podniebienia łakocie mogące zagościć w ramach słodkich kącików.

Cake pops
Pochodzą z USA i tam właśnie cieszą się największą popularnością.

Na rodzimych uroczystościach cake pops goszczą dość rzadko, a szkoda, bo nie dość, że wyglądają obłędnie, to tak samo potrafią smakować. Co ważne i dla niektórych istotne, kolorystykę smakołyków można dopasować w zależności od potrzeb.

Cake pops to niewielkie kawałki ciasta osadzone na patyczkach, przez co przywodzą na myśl skojarzenia z lizakami. Do wyboru będzie spora paleta smaków, z kolei dekorację i kolorystykę można dopasować w zależności od pomysłu na całą uroczystość.

Można także puścić wodze fantazji w kwestii kształtów - „postaci” panny i pana młodego, bałwanki, zwierzaki lub klasyka, czyli kuliste formy, ale z rozmaitymi dekorami to zaledwie kilka podpowiedzi.


Chrupiące ciasteczka
Klasyczne ciasteczka mogą zachwycić nieoczywistą formą. Te kruche smakołyki w kształtach nawiązujących do pary młodej lub sukienek druhen z pewnością będą smakowały jeszcze lepiej.


Babeczki
Ozdoby sugerujące rodzaj uroczystości mogą pojawić się także na słodkich babeczkach. Część wypieków w bieli z motywami sukni ślubnej, kolejna porcja w czerni nawiązując do osoby pana młodego, reszta w subtelnych różach, jako ukłon w stronę żeńskiej części gości. Wszystko będzie wyglądało zachwycająco, aż żal będzie nadgryzać ;)

 

 

Cupe Cakes
Czyli babeczki inaczej, ale wciąż z nawiązaniem do ślubno-weselnych skojarzeń. W tym przypadku wystarczy przygotować część wypieków w czarnych osłonkach, część w białych. Toppery z napisami „Mrs” i „Mr” będą kropką nad i.

 

Makaroniki
Zyskują coraz większą popularność.

Wcale mnie to nie dziwi, bo te włoskie przysmaki to prawdziwe niebo w gębie ;) Różnorodność kolorów i smaków to ogromny atut makaroników. Chętnie są wykorzystywane przez pary młode jako forma podziękowania dla weselnych gości.


Lizaki
Zakładam, że po te kolorowe łakocie najchętniej będą sięgały dzieci. Zwłaszcza, że lizaki do weselnych słodkich bufetów najczęściej są robione na zamówienie, przez co mają fantazyjne kształty i kolory.