Artykuły powiązane

Duże lub małe, podświetlane lub nie, do wypożyczenia lub wykonane na indywidualne zamówienie. Wszystko zależy od wymagań i potrzeb przyszłej pary młodej. Faktem jest, że napisy, które debiutowały na naszym rynku kilka lat temu, nadal są modne i co ważne wciąż powstają nowe pomysły, formy i wersje tych niebanalnych weselnych dekoracji.

Litery i słowa
Pożądane słowo mogą tworzyć pojedyncze litery, które ustawione zostaną w dostępnej przestrzeni na sali weselnej. Jeżeli miejsca będzie mniej, litery będą ustawione bliżej siebie. Z kolei, gdy przestrzeń będzie nieograniczona, napis można będzie „rozstrzelić”. Drugą wersją są całe słowa, w których litery będą ze sobą scalone. W tym przypadku napis będzie posiadał konkretne wymiary, które należy wziąć pod uwagę w kontekście miejsca na weselnej sali.

Większe czy mniejsze
Duże formy to przede wszystkim odrębne litery tworzące konkretne słowo (najczęściej napis LOVE). Litery najczęściej mają wysokość 100-120cm, ustawiane są na podłodze. Mniejsze napisy stanowią przede wszystkim dekorację stołu weselnego. Ponadto mogą być umieszczone przed wejściem na salę weselną, w ogrodzie, przy słodkim bufecie.

Wykonanie
Ślubne napisy mogą być dostosowane do klimatu waszego wesela. Najchętniej wypożyczane są w białej wersji kolorystycznej, jednak możecie zamówić kolorowy tekst. Duże formy są podświetlane i świetnie wyglądają na zaciemnionej sali lub w ogrodzie po zapadnięciu zmroku. Mniejsze napisy zwykle są bez podświetlenia. Obie wersje mogą być wykonane z plexi, PVC lub z drewna (idealne na wesela rustykalne, boho, eko, folk). Opcjonalnie napisy mogą być zrobione z kwiatów.

Ulubione teksty
Największą popularnością cieszą się napisy LOVE, MRS&MR, a także inicjały państwa młodych. Na szczęście na przestrzeni lat na popularności zyskują także polskie odpowiedniki. Do najchętniej zamawianych należą: Miłość, Pan i Pani, Państwo Młodzi. 
Ciekawym pomysłem może być np. tabliczka z waszymi imionami i datą ślubu, która dodatkowo posłuży jako rekwizyt na sesji fotograficznej lub do zdjęć w fotobudce.
Innymi pomysłami na weselne napisy mogą być wasze imiona, napisy DZIĘKUJEMY, BAR lub każdy inny, który przyjdzie wam do głowy.
Tego typu rekwizyty ożywią wasze przyjęcie, będą wdzięcznym elementem podczas pamiątkowych zdjęć oraz mogą stanowić miłą pamiątkę.

Inne formy
Nazwy to jedno, ale można również skorzystać z uniwersalnych przekazów i symboli. Do ponadczasowych należy bez wątpienia motyw serc.

Małe, większe, podświetlane, plastikowe lub drewniane – wszystkie będą urocze i słodkie.