Artykuły powiązane

 

tekst: Karolina Andrzejak - współwłaścicielka i współzałożycielka Lily Wedding Planner - Agencji Ślubnej działającej od 2014 roku. Współtworzyła pierwszy w Polsce kurs video dla Par Młodych. #kawazLily

 

Nikogo nie zdziwię pisząc, że współczesny dorosły prawdopodobnie połowę swojego czasu wolnego spędza w świecie wirtualnym. W dobie smartfonów i nielimitowanych GB pod ręką weszliśmy w świat online 24/7. Wszystko co dla nas ważne, modne i zgodne z naszym gustem publikujemy, lajkujemy i komentujemy w świecie, który nigdy nie śpi, nadając mu odtąd wieczność.

Lubimy się chwalić
Śluby z roku na rok stają się coraz większym eventem. Każda Para Młoda staje na głowie, by ich ślub był inny, wyjątkowy, aby inspirował. Właśnie dlatego tak lubimy publikować nasze zdjęcia w sieci. Pary młode pokochały personalizację wszystkiego co na przyjęciu się pojawia - od zaproszeń przez winietki, na monogramie na podeście tanecznym kończąc. Wirtual również możemy spersonalizować. Temu służy hasztag #.

Co to jest hasztag?
W social media hasztag został użyty po raz pierwszy na Twitterze, aby pomóc skatalogować posty. Dzięki hasztagom możemy łatwo wyszukać w sieci tematy, miejsca, osoby, firmy, projekty itd., które nas interesują. Proponujemy Wam, aby wykorzystać # i tym samym sprawnie skatalogować zdjęcia na Instagramie czy Facebooku już od samego początku przygotowań do ślubu.

Kiedy go nadać?
Jak najszybciej! Wymyślcie hasztag, który się z Wami kojarzy, jest zdrobnieniem nazwiska albo przezwiskiem, który nadała Wam Wasza paczka. Umieścicie go małym drukiem na zaproszeniach, na zdjęciach ze spotkań ze świadkową, z wieczoru panieńskiego czy z wizyt w salonach sukien ślubnych, salonach fryzjerskich, etc. Dzięki temu zabiegowi zdjęcia będą katalogowały się same.

Jak go zapisać?
Zapis powinien obejmować wymyślone hasło plus znak graficzny hasztag, np. #SlubnaKarina, #SlubKowalskich, #Marta&Jacek2018, etc. Jak wspomniałam wyżej starajcie się umieszczać go podczas wszystkich wpisów w social media.

Gdzie go umieszczać?
Na naszym ukochanym Pintereście inspiracji jest bez liku! Wystarczy kilka kliknięć i przed oczami pojawia nam się masa zdjęć z pomysłami godnymi powielania, doskonałymi jako inspiracja.
Na samym weselu warto stworzyć dużą tablicę np. drewnianą (grupa stylów naturalnych) lub np. lustro (grupa stylów klasycznych) z hasztagiem i Waszą miłą prośbą o umieszczanie go przy wszystkich zdjęciach z imprezy.

W Polsce jest to dość świeży trend, który już od dawna króluje na całym świecie. Powoli i my odzieramy nasze śluby i wesela z przewidywalności i standardu. Puszczamy wodze fantazji pozwalając sobie na prawdziwą eksplozję kreatywności, a fakt, że to wszystko wrzucamy do sieci mobilizuje i popycha w stronę coraz to ciekawszych rozwiązań i pomysłów na to, by w tym internetowym szumie móc się jakoś wyróżnić.

 

 

Lily - Wedding Planner to kopalnia pomysłów i wulkan entuzjazmu połączony z doskonałą organizacją pracy i profesjonalizmem.
Joanna Kopij - tel. 730 000 859
Karolina Andrzejak - tel. 603 138 923
www.lily.com.pl
e-mail: biuro@lily.com.pl