Artykuły powiązane

 

Drewno jako motyw przewodni wesela? Dlaczego nie. Drewno jest niezwykle wdzięczne, świetnie odnajdzie się w wielu wnętrzach, ociepla, tworzy przyjemny klimat. Dlatego też jeżeli jesteście w trakcie przygotowań do waszego ślubu i wesela, szukacie inspiracji i pomysłów, które trafią w wasze gusta, być może motyw drewna będzie jednym z nich.

Dopełnienie stylu
Drewno wpisze się idealnie w klimat rustykalny. Będzie też świetnym dopełnieniem stylów vintage, eko, boho czy skandynawskiego.

Dodatki
Do drewnianych elementów dekoracyjnych będą pasowały wszelkie dodatki związane z naturą. Warto wykorzystać to, co w danym momencie ofiaruje nam przyroda. Wiosna obfituje w hiacynty, szafirki, narcyzy, forsycję. Porę roku podkreślą także gałązki z soczystymi listkami lub wielkanocne bazie. Latem będzie można wykorzystać np. liście paproci (idealne na czerwcowe uroczystości odbywające się w Noc Kupały), zboża, maki, chabry, kwiat słonecznika, owoce sezonowe. Jesienią sięgnijcie po kolorowe liście, żołędzie, kasztany, jarzębinę, dynię, wrzosy czy lawendę.
Nastrój zimowy podkreślą gałązki iglaków czy gwiazda betlejemska.

Pudełko na obrączki
Pudełeczko wyścielane mchem, na którym spoczną obrączki, to jedno z drewnianych akcesoriów, które może pojawić się już trakcie ceremonii zaślubin.


Koperty w jednym miejscu
Drewniane pudełko większych gabarytów będzie bezpiecznym miejscem na przechowanie wręczanych parze młodej kopert z pieniężną zawartością.

Lista gości
Do stworzenia listy gości można wykorzystać (podobnie, jak w przypadku numerków na stoły) drewnianą podstawę pomalowaną farbą tablicową oraz kredę, przy pomocy której wpiszecie uczestników wesela z przyporządkowaniem do konkretnych stolików.
Inny pomysł to wydrukowanie nazwisk na papierowych kartkach i przypięcie ich ozdobnymi pinezkami czy gwoździami do tablicy. Dla urozmaicenia wyglądu wydrukowane listy mogą zostać umieszczone w rozmaitych ramkach. Każdy pomysł będzie dobry, byleby oscylował woków drewnianych materiałów.


Mrs&Mr
Drewniane tabliczki z napisami „Pan młody”, „Panna młoda” / „Mąż”, „Żona” / „Mrs”, „Mr” umieszczone na siedziskach nowożeńców nie pozostawią najmniejszych wątpliwości co do tego kto zasiada na wyznaczonych miejscach.


Drogowskazy
Czyli drewniane tabliczki z odpowiednim tekstem porozwieszane w różnych miejscach przed salą weselną, w ogrodzie, plenerze, na drodze prowadzącej do wejścia głównego. Tego typu znaczniki z jednej strony będą wskazówkami dla weselnych współtowarzyszy, z drugiej będą ozdobą i dekoracją.
Jakie napisy powinny się na nich znaleźć? Jakie tylko sobie wymarzycie. Najczęściej pojawiające się to: „Przyjęcie weselne”, „Wesele”, „Witamy na naszym weselu”, „Witamy naszych gości”, „Dobrej zabawy”, „Miejsce ceremonii”.


Plastry drewna
Będą miały niezwykle szerokie zastosowanie. Po pierwsze plastry drewna mogą posłużyć jako podstawki pod zastawę stołową. Kolejny pomysł to wykorzystanie ich jako podstawki pod wszelkiego rodzaju pojemniki na florystyczne dekoracje lub pod świeczniki.
Na drewnianych plastrach możecie umieścić upominki dla gości. W takim otoczeniu świetnie będą się prezentowały wszelkie kulinarne prezenty takie jak mini słoiczki z konfiturą, miodem lub buteleczki z sokiem domowej roboty lub z nalewką.


Drewniane patery
Tort na drewnianej paterze będzie wyglądał imponująco! Tego typu gadżety można znaleźć w internecie. Opcjonalnie możecie zamówić wykonanie patery w pobliskiej stolarni. W zależności od waszych potrzeb, stojak może być jedno lub kilkupiętrowy. Idąc krok dalej, możecie rozważyć podanie innych słodkości, a także owoców w ten właśnie sposób. Dzięki temu cały słodki kącik zyska spójny i niebanalny wygląd.

Stojaki pod winietki
Czyli niezbyt wysokie, drewniane słupki z nacięciem, w które zostanie wsunięta papierowa winietka z imieniem i nazwiskiem gościa.

Świeczniki na tealighty
W zestawieniu z plastrami drewna, na których staną np. słoiki z kwiatami czy tradycyjne świece, drewniane słupki z wydrążonym miejscem na umieszczenie tea-lighta uzupełnią wystrój stołów weselnych lub cateringowych.


Numery na stoły
Stoły można oznakować za pomocą drewnianych krążków, w których będą wyżłobione numery. Innym pomysłem będzie pomalowanie kręgów farbą tablicową i napisanie numerów kredą.
Cyfry można też wydrukować na papierze (zwykłym, czerpanym, kolorowym, etc) i przypiąć do drewnianych plasterków przy pomocy pinezki.

Księga gości
Drewniana oczywiście. Jak ją przygotować? Wystarczy zaopatrzyć się w drewnianą tablicę (zbitą z kilku desek, mniejszą lub większą) oraz przyrząd do pisania po drewnianej powierzchni. Potem pozostaje tylko umieścić akcesoria w widocznym miejscu i przypominać gościom o wpisywaniu się na pamiątkowej księdze.

Dodatkowe rekwizyty
Czyli akcesoria, które podkreślą przewodni motyw i temat. Możecie wykorzystać wszystko pod warunkiem, że będzie wykonane z drewna.

Drabiny, napisy, plastry z motywem serca w środku, skrzynie, wózki, komody, krzesła wszystko wpisze się w przewodnią myśl. Mając ciekawy, niebanalny, drewniany mebel, możecie zaaranżować go jako miejsce na łakocie. Umieszczenie na komodzie, skrzyni, stoliku słodkich przekąsek tchnie w zapomniane meble nowe życie, a sam słodki kącik zachwyci wszystkich.