Artykuły powiązane

tekstKatarzyna Balcerekwłaścicielka Salonu Sukien Ślubnych i Wizytowych Blanco&Negro oraz Pracowni Krawieckiej. 
foto (2)materiały archiwalne Blanco&Negro

„Można poprzymierzać gotowe modele, ale przy Pani gabarytach szycie sukni ślubnej na miarę odpada”. To powtarzający się scenariusz odpowiedzi, które słyszała Ania – bohaterka dzisiejszego odcinka naszego cyklu.

Jestem rozmiaru Plus Size, ale….czy to musi być problem?
Kobiety typu Plus Size mają świadomość swojego ciała. Dbają o nie, wiedzą w czym dobrze wyglądają, wiedzą po prostu jak się „dobrze nosić” i są pewne siebie. Często jednak tą pewność siebie odbiera im otoczenie, ukazując brak tolerancji, a nawet zlekceważenie. Najtrudniej jest znaleźć coś odpowiedniego i ciekawego dla siebie w świecie mody, w którym promowany jest rozmiar S. Tymczasem rozmiar XXL może być również atrakcyjny.

 

Ja wiedziałam czego oczekuję od mojej sukni ślubnej i tak naprawdę dla mnie to bez znaczenia czy byłoby to szycie czy przerobienie gotowego modelu. Problem w tym, że w niewielu salonach znajdowałam jakikolwiek wybór” - opowiada Pani Ania, dziś już szczęśliwa mężatka. „Do salonu Blanco&Negro trafiłam przypadkowo a na start spotkałam się z innym wyzwaniem”, czyli:


Plus Size także jest piękne.
Zatem, który model sukni będzie najbardziej podkreślał atuty a ukrywał niedoskonałości?
Mimo, że każdą z kobiecych sylwetek można zaklasyfikować do odpowiedniego typu, to przy krągłościach nie zawsze można posługiwać się utartym szablonem. Trzeba wyjść poza te wzorce i stworzyć indywidualny standard, np. wydłużony gorset kończący się akurat tak, aby wysmuklał tułów lub koronkowe ramiączka lekko opadające zamiast tradycyjnych rękawków, które mogą pogrubić ramiona.
Tkaniny w szyciu na miarę też są ważne. W kreacji dla Pani Ani zrezygnowaliśmy z tiulów w spódnicy na rzecz korzystnie wyglądającej, lekkiej i zwiewnej organzy. Stres owszem był, zmiany podczas przymiarek też miały miejsce. Pani Ania opowiadała, że przed jedną z wizyt w salonie miała nieprzespaną noc. Bała się, że będzie wyglądać za grubo.
W dniu ślubu nie miałam żadnych wątpliwości. Miałam to co ważne w sukni ślubnej, czyli i komfort i szyk. Kiedy przed ceremonią stanęłam przed lustrem w całej okazałości i spojrzałam na siebie, poczułam, że to jest to! To był moment, kiedy byłam pewna, że nie mam żadnej obawy, by mogło być inaczej. W sukni bawiłam się do samego rana, a goście w zachwycie zastanawiali się, jak i gdzie ukryłam zbędne kilogramy” - tak Pani Ania podsumowuje przygodę z Pracownią Krawiecką Blanco&Negro.

Szycie na miarę ma te zalety, że praktycznie na każdym etapie przymiarek można coś zmienić, poprawić, polepszyć. Nawet zmiana drobiazgu potrafi dać fantastyczny, nieoczekiwany efekt, potrafi sprawić uśmiech na twarzach zarówno krawcowej, konsultantki a przede wszystkim Panny Młodej.
I choć trudniej jest sobie wyobrazić efekt końcowy szycia podczas pierwszego spotkania, a liczba przymiarek jest nielimitowana, to finał jest dokładnie taki jak u Pani Ani, bo PLUS SIZE TEŻ JEST PIĘKNE.

 

Blanco&Negro to nowoczesna marka na szczecińskim rynku, powstała w 2016 roku. Jest odpowiedzią na potrzeby wszystkich kobiet.
Salon w ofercie posiada kreacje nie tylko na ślub i wesele, ale na każdą okazję.
Blanco&Negro to także Pracownia Krawiecka oferuje profesjonalne doradztwo w zakresie doboru stroju, projektowanie, krawiectwo artystyczne i szycie na miarę, z zachowaniem najwyższego kunsztu i jakości. BĄDŹ NASZĄ INSPIRACJĄ!


pl. Zwycięstwa 1 (róg św.Wojciecha), Szczecin
tel. + 48 508 578 073
tel. + 48 502 920 922 (Katarzyna)
e-mail: salon@blanconegro.pl