Artykuły powiązane

Wybierając datę swojego ślubu, należy pamiętać o tym, że żadna pora roku nie jest idealna. Każda będzie miała swoje plusy i minusy. Lato pod tym względem nie będzie wyjątkiem. Jakie są słabe punkty letnich ślubów? Czego się wystrzegać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas organizacji ceremonii podczas ciepłych miesięcy?

Uff jak gorąco
Zakładam, że dla par, które decydują się na ślub latem przyjemna aura to jeden z podstawowych argumentów za wyborem takiego terminu. Teoretycznie podczas letnich miesięcy powinno być ciepło. Ostatnie lata pokazują nawet, że momentami temperatury sięgają ponad 30 stopni Celsjusza w cieniu i można się poczuć niczym w tropikach. Dla niektórych takie upały mogą być ogromnym wyzwaniem. Dla osób starszych i chorych mogą być wręcz niebezpieczne.

Zwiewnie i lekko
Mowa o sukni ślubnej. Na ślub w upale świetnym pomysłem będzie długość mini i midi. Jeżeli nie bierzesz tego pod uwagę, możesz rozważyć model z odpinaną, długą spódnicą. Podczas ceremonii będziesz się prezentowała w długiej sukni, z kolei na weselu będziesz mogła odpiąć spódnicę i pozostać w krótkiej sukience.

Inny pomysł na ślubną kreację to krótki przód przechodzący w długi tren. Jeżeli koniecznie chcesz mieć długą suknię ślubną wybierz model zwiewny, lekki, który nie będzie krępował ruchów, a tkanina pozwoli skórze oddychać.

Garnitur
Wysokie temperatury i garnitur to duże wyzwanie. Dlatego też wybierając strój dla pana młodego należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest uszyty. Naturalne tkaniny będą przepuszczały powietrze i pozwolą skórze oddychać. Dotyczy to zarówno garniturów, jak i koszul. Błędem, którego należy się wystrzegać jak ognia, jest zakładanie do garnituru koszuli z krótkim rękawem. Nigdy nie należy tego robić, nawet jeżeli temperatury na dworze są iście tropikalne. Krótki rękaw i garnitur to coś co z założenia jest nieeleganckie i się wyklucza.

Kwiaty versus upał
Bukiet dla panny młodej, a co za tym idzie przypinka dla pana młodego, powinny być skomponowane z kwiatów, które są bardziej odporne na wysokie temperatury.

Z pewnością do tej grupy będą należały klasyczne róże, gipsówka, storczyki czy kalle. W ślubnych bukietach pięknie zaprezentują się również zielone pędy jaśminu z białym kwieciem, gałązki eukaliptusa z okrągłymi listkami i sukulenty, którym nie zaszkodzą ani zbyt wysokie ani zbyt niskie temperatury.

Lokal do zadań specjalnych
Zastanawiając się nad miejscem na przyjęcie weselne w letnich miesiącach, koniecznie wybierzcie to z działającą (!) klimatyzacją. Gdy na dworze żar będzie lał się z nieba przyjemne, chłodne wnętrze będzie prawdziwym wybawieniem.
Letnie wesela aż proszą się o plener. Dworek, restauracja czy pałac z pięknym ogrodem, który będzie wyłącznie do waszej dyspozycji, to nie tylko ogromna przyjemność dla was i gości, ale również fantastyczna sceneria do wszelakich zdjęć.
W przypadku upałów, gdy słońce zajdzie za horyzont, a na dworze będzie nadal ciepło, goście z przyjemnością spędzą czas na zewnątrz. Może się zdarzyć, że trudno będzie „zagonić” ich do zabawy na parkiecie. Każda sytuacja ma swoje plusy i minusy.

W oczekiwaniu
Bywa, że bezpośrednio po ceremonii zaślubin para młoda udaje się na sesję zdjęciową, goście z kolei do lokalu. Będąc już na miejscu uczestnicy wesela zazwyczaj nie są wpuszczani do środka i muszą czekać na przybycie nowożeńców, którzy jako pierwsi wchodzą do sali weselnej.

Aby umilić oczekiwanie na młodą parę oraz zniwelować doskwierający upał, pomyślcie o przygotowaniu dla swoich gości bufetu z chłodnymi napojami bezalkoholowymi oraz zacienionego miejsca ze stolikami i krzesłami. W takim otoczeniu oczekiwanie na najważniejszych uczestników będzie dużo przyjemniejsze.

Praktyczne drobiazgi
Ślub w letnich miesiącach może nasuwać pewne rozwiązania. Co powiecie na upominki dla gości w postaci wachlarzy i rozdanie ich nieco wcześniej, np. bezpośrednio po przyjeździe gości do lokalu. Upominki mogą być wręczane przez obsługę restauracji. W sytuacji, gdy goście będą czekali na zewnątrz na przybycie pary młodej, wachlarze mogą okazać się wyjątkowo przydatne.

A może deszcz?
Lato kojarzy się jednoznacznie z piękną pogodą i słońcem. Jednak nasz klimat jest dość kapryśny i aura potrafi płatać figle. I tak zamiast wysokich temperatur w środku lata możemy trafić na deszczową pogodę i chłodne dni. Śledźcie długoterminowe prognozy i w sytuacji, gdy nie będą one sprzyjające zaopatrzcie się w dodatkowe wierzchnie okrycia, parasolki i ewentualnie pełne buty, w których panna młoda przejdzie z auta do sali zaślubin i lokalu.