Artykuły powiązane

Decydując się na wesele w miesiącach letnich, należy pamiętać między innymi o cateringu, który, biorąc pod uwagę wysokie temperatury, wymaga więcej uwagi i bardziej dokładnego doboru. Skupmy się na słodkościach, a konkretnie na torcie weselnym. Co zrobić, by weselny wypiek był jak najbardziej odporny na wysokie temperatury oraz jakie smaki i kolory będą najbardziej wskazane na letnie przyjęcia?

Rezygnujemy
Lato to lekkość, zwiewność, subtelność. Takie też powinny być torty na letnich weselach. Zrezygnujcie więc z ciężkich kremów, tradycyjnych mas czy dodatków choćby na bazie czekolady, która może się rozpuścić.

Lekka wersja
Lato to pełnia sezonu na wszelkiego rodzaju świeże owoce. Warto to wykorzstać wybierając swój tort. Lekki i kwaskowaty w smaku wypiek będzie miłym orzeźwieniem dla podniebienia.
Wnętrze tortu może być wypełnione pokrojonymi lub zmiksowanymi owocami na przykład z dodatkiem serka mascarpone. Idealny na tą porę roku będzie mus cytrynowy, truskawkowy, malinowy czy wiśniowy.
Jeżeli koniecznie będziecie chcieli tort na bazie bitej śmietany, skonsultujcie pomysł z cukiernikiem, który będzie przygotowywał wypiek. Przekażcie swoje obawy dotyczące niechcianego efektu w postaci rozpuszczenia się bitej śmietany. Z pewnością uda się znaleźć wyjście z sytuacji.

Kolory i dekoracje
Kolor tortu dopasowuje się najczęściej do przewodniego koloru przyjęcia (o ile taki jest). Jakby nie było latem bardziej wskazanymi będą jasne odcienie. Wszelkie pastele oraz biel i ecru będą idealnym wyborem. W kwestii dekoracji weselnego wypieku – postawcie na owoce i żywe kwiaty.

Nagi tort
Czyli tzw naked cake to trend, który króluje na weselach od kilku sezonów. W obecnym roku nadal jest lansowany i cieszy się sporym zainteresowaniem. Biszkopt przełożony owocami, bez zbędnych ozdobników będzie idealny na letnie wesela.

 

Pavlova powraca!
O torcie Pavlova pisałam w poprzednim wydaniu. Jest to jednen z ciekawszych pomysłów na weselny wypiek, szczególnie w sezonie letnim, kiedy mamy do dyspozycji cudownie aromatyczne truskawki i słodkie, duże owoce borówki amerykańskiej. W takim owocowym towarzystwie wulkaniczny kształt bezy będzie prezentował się wyjątkowo apetycznie.

Nowocześnie
Osobom, które myślą o nowej odsłonie weselnego tortu być może przypadnie do gustu pomysł na weselne cupcakes.

Babeczki ułożone są na paterze piętrowo, mogą być jednakowe i jednolite lub na każdym poziomie inne kolory i odrębne smaki.

Podobnie można postąpić z makaronikami, które będą alternatywą dla tradycyjnego tortu. Będzie nowocześnie, zaskakująco i z pomysłem.