Artykuły powiązane

 

Podziękowania dla gości w postaci drobnych upominków to na dzisiejszych weselach standardowy punkt programu. Zawsze warto pamiętać o odpowiednim opakowaniu prezentu. Jest ono bowiem równie istotne i powinno cieszyć oko obdarowanego w takim samym zakresie, co sam drobiazg.

Papier i karton
Papier jest wdzięcznym materiałem, z którego można wyczarować rozmaite kształty i ozdoby. Dzisiejszy przegląd otwierają papierowe czerwone opakowania zwieńczone zamknięciem układającym się w kształt serca.

Inną propozycją są smukłe kartoniki o podstawie prostokąta z serduszkowym okienkiem od frontowej strony, zwieńczone kolorową kokardką.
I klasyka sama w sobie, czyli mini sześciany z wieczkiem przyozdobione tasiemką i drobnym kwieciem.

Minimalistom z pewnością spodobają się skromne, białe lub brązowe torebki z dedykowanymi naklejkami służącymi jako zamknięcie opakowania.

fot.partydeco.pl

Z kolei świetnie prezentujące się opakowanie wykonane z brązowego papieru powinny przypaść do gustu eko entuzjastom.

fot.partydeco.pl

Sakiewki
Mniejsze lub większe, uszyte z dowolnej tkaniny w dowolnym kolorze. Jeżeli macie zdolności manualne i dostęp do maszyny do szycia, możecie pomyśleć o przygotowaniu tego typu opakowań we własnym zakresie. W przeciwnym razie z pewnością nie będzie większych problemów ze znalezieniem odpowiadających wam materiałowych sakiewek.

Kolor i rodzaj tkaniny dobierzcie w zależności od stylu waszego wesela. W ostatnich latach pary młode chętnie stawiają na proste woreczki z juty, ozdobione brązowym kartonikiem ze słownym podziękowaniem. Sakiewki z organzy i satyny od lat są w sprzedaży i cieszą się niesłabnącym powodzeniem.

Szklane
Czyli wszelkiego rodzaju słoiczki czy buteleczki. Dedykowane przede wszystkim miodowym, dżemowym czy alkoholowym upominkom. Sprawdzą się również w przypadku sypkich prezentów (herbaty, kawy, kolorowych soli do kąpieli czy nadmorskiego piasku).

Szklane opakowania będą się idealnie nadawały także na wszelkiego rodzaju kwiatowe mini kompozycje. Sukulenty czy małe kaktusy osadzone w szklanych pojemnikach nie dość, że będą wyglądały zjawiskowo, to dodatkowo pozostaną z gośćmi weselnymi na długi czas.

Plastikowe
Transparentne, w kształcie sześcianu od razu będą ujawniały zawartość pudełeczka.