Artykuły powiązane

artykuł sponsorowany

 

Ślub w plenerze, znany początkowo tylko z zagranicznych filmów, dzięki zmianie przepisów jest obecnie coraz częściej organizowany w Polsce. Niezwykła sceneria nad jeziorem, z widokiem na góry czy w ogrodzie wypełnionym kwiatami - możliwości jest naprawdę wiele, a każda z nich zapisze się w pamięci państwa młodych oraz ich gości. Pomimo tego, iż najpiękniejszą ozdobą ślubów plenerowych jest otaczająca je natura, warto postawić na kilka elementów dekoracji, które dodatkowo podkreślą charakter tej wyjątkowej uroczystości.

 

Zwiewna altanka dla pary młodej

Ślub na plaży czy też w scenerii pięknego ogrodu to marzenie niejednej osoby. Aby je zrealizować wystarczy zadbać o kilka istotnych detali, które podkreślą klimat tego typu uroczystości. Sama ustawa nakazuje, aby przyszli państwo młodzi przygotowali odpowiednie miejsce, w którym odbędą się zaślubiny.

Doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku będzie stworzenie altany z użyciem lekkich, zwiewnych materiałów np. tiulu czy bawełny w jasnych kolorach. Delikatne tkaniny w połączeniu z kwiatami mogą stanowić urokliwą ozdobę konstrukcji, wewnątrz której urzędnik udzieli narzeczonym ślubu. Taka powiewająca i subtelna dekoracja sprawdzi się idealnie na otwartych przestrzeniach.

 

Lampiony i lampki ogrodowe

Wyjątkowa aranżacja świetlna to podstawa na ślubie plenerowym, zwłaszcza jeśli odbywa się on po zmroku lub kiedy wesele jest także organizowane na otwartej przestrzeni. Nikt chyba nie ma wątpliwości, jaką aurę i romantyczny klimat potrafią stworzyć rozwieszone na konarach drzew lampki, rozstawione na ziemi lampiony czy utwierdzone w piasku pochodnie. Subtelne światełka nie tylko rozświetlą przestrzeń, ale również wprowadzą gości w niezwykły nastrój. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie lampionów - wystarczy w słoiczkach z wstążką umieścić świeczki, które skutecznie ozdobią stół weselny.

 

Dekoracja stołów

Oprócz ślubów w plenerze bardzo nowoczesne stało się wyprawianie wesel na otwartej przestrzeni. Niezwykle popularne w ostatnim czasie stały się uroczystości w stylu rustykalnym czy boho, w których dominują naturalne kolory i zdobienia. Warto w ich planowaniu zdecydować się na jeden motyw przewodni, który będzie wyznaczał wygląd tabliczek z numerami stołów oraz winietek. Gustowną i prostą w realizacji dekoracją dla wesel w plenerze jest ustawienie drewnianej tablicy, ozdobionej kwiatami i rozmaitymi roślinami, na której umieszczony będzie plan stołów lub menu weselne.

 

Warto również zwrócić uwagę na projekt zaproszenia wyznaczający styl, w którym odbędzie się dana uroczystość. Powinien on idealnie współgrać z wykorzystaną dekoracją oraz dodatkami ślubnymi. Nowoczesne zaproszenia ślubne, dzięki stonowanej kolorystyce, roślinnym ornamentem lub metalicznym zdobieniom, doskonale oddają klimat i charakter ślubów w plenerze.

 

Aranżacja przestrzeni do zdjęć

W ostatnim czasie nieodłącznym elementem uroczystości ślubnych w plenerze stało się specjalnie zaaranżowane miejsce, w którym goście mogą wykonać zdjęcia upamiętniające ten szczególny dzień. Jeśli ślub odbywa się w ogrodzie, doskonałym pomysłem jest umieszczenie na jednym z drzew romantycznej huśtawki, ozdobionej za pomocą kolorowych kwiatów i zwiewnych tkanin.

 

Innym pomysłem na ciekawą aranżację na otwartej przestrzeni jest ustawienie klasycznej, eleganckiej sofy pośród drzew w ogrodzie. Wystarczy obok niej ustawić duży wazon wypełniony rodzajem kwiatów, które dominują w dekoracji weselnej.

 

Ślub w plenerze dostarcza zarówno państwu młodym, jak i ich gościom niezwykłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. Jego największą ozdobą jest naturalna sceneria, której piękno można podkreślić za pomocą kilku wymienionych wyżej dekoracji.


Powyższe porady zostały przygotowane przez stylistów z Glamify.pl