Artykuły powiązane

 

Poszukiwania sukni ślubnej potrafią trwać miesiącami i mogą przyprawić o ból głowy. Jeżeli nie masz konkretnej wizji siebie w dniu ślubu, nie jesteś pewna jaki fason sukni będzie dla ciebie odpowiedni oraz nie zdecydowałaś jaki kolor kreacji będzie właściwy, postaramy się rozwiać choć część wątpliwości. Oto kilka sprawdzonych kroków do szybkiego zakończenia przygody z poszukiwaniem Tej jedynej sukni.


Odpowiednio wcześniej
Poszukiwania sukni warto zacząć przynajmniej na około pół roku przed wyznaczonym terminem ślubu. Rzadkością jest dokonanie wyboru od ręki. Należy zakładać, że na same wizyty w salonach ślubnych będziesz musiała poświęcić zapewne kilkanaście godzin. Dokonanie wyboru to jedno, potem będzie potrzebny czas na przymiarki i wszelkie niezbędne poprawki.

Umówienie wizyty
Zanim wybierzesz się do salonów z modą ślubną zadzwoń i umów się na wizytę. W przeciwnym razie najpewniej skończy się na oglądaniu kreacji na manekinach lub wieszakach, a o przymiarkach będziesz mogła zapomnieć.

Rybka, princessa czy grecka bogini?
Przed wizytami w salonach zorientuj się w kwestii podstawowych fasonów ślubnych sukien. W Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na ten temat ze wskazówkami, który fason bezie pasował do jakiej figury.
Jeżeli lubisz podążać za trendami w modzie, poszukaj artykułów na temat bieżących najmodniejszych krojów, kolorów i akcesoriów w ślubnych kreacjach. Takie rozeznanie znacznie ułatwi wybór konkretnych modeli podczas wizyt w salonach.

Bez pośpiechu
Pośpiech nigdy nie jest naszym sprzymierzeńcem. A gdy trzeba podjąć decyzję co do wyboru najważniejszej kreacji w życiu, nie może być o nim mowy. Wybierając się na poszukiwania sukni ślubnej zaopatrz się w dobry humor i dużo czasu. Jeżeli masz taką możliwość weź dzień wolnego, żeby spokojnie odwiedzić wybrane salony i oddać się przymierzaniu kolejnych kreacji.
Pamiętaj o odpowiedniej bieliźnie oraz butach. Wysokość obcasów powinna być taka, jaką przewidujesz w dniu ślubu.

Sprawdzam!
Jeżeli któraś suknia wpadnie ci w oko, weź ją pod lupę. Po założeniu kreacji przespaceruj się w niej po salonie, usiądź na krześle czy fotelu, przykucnij, podskocz parę razy. Zobacz czy w trakcie poruszania się nic cię nie uwierało i czy po zakończeniu „gimnastyki” wszystko znajduje się na swoim miejscu. Suknia ślubna oprócz tego, że ma być piękna, musi być także wygodna i nie może krępować ruchów.

Na zamówienie
W sytuacjach, gdy nie znajdziesz wymarzonej sukni lub masz niestandardową rozmiarówkę, warto rozważyć uszycie kreacji na miarę. Wbrew pozorom takie rozwiązanie może zająć więcej czasu i więcej zaangażowania (częstotliwość przymiarek może być większa). Decydując się na szycie na miarę wybierz sprawdzony salon. Dzięki temu będziesz mogła być spokojna co do realizacji projektu.

Koszty
Zastanów się nad budżetem, który będziesz w stanie przeznaczyć na ślubną kreację. Weź pod uwagę zakup samej sukni, ale także koszty dodatkowe, do których mogą się zaliczyć ewentualne przeróbki oraz zakup akcesoriów.

Wybór dokonany
Gdy już zdecydujesz się na konkretną suknię, określ terminy przymiarek, kwestie płatności (zaliczki, ostateczne rozliczenie) oraz datę odbioru gotowej kreacji. Możesz ewentualnie podpytać o koszt czyszczenia sukni po ślubie. Należy zrobić to jak najszybciej. Wówczas zabrudzenia będą łatwiejsze do usunięcia.