Artykuły powiązane

                                      zdjęcia dzięki uprzejmości PartyDeco

Przymierzając się do tak ważnego wydarzenia jakim jest ślub i wesele, warto przemyśleć kwestię dobrania odpowiednich dodatków, które dodadzą uroku, podkreślą charakter przyjęcia oraz stworzą zamierzony klimat.

Specjalnie dla przyszłych nowożeńców wraz z firmą Partydeco przygotowaliśmy przegląd ciekawych akcesoriów, które sprawią, że wasze weselne przyjęcie będzie jedyne w swoim rodzaju.

Koperty pod kontrolą
Po uroczystości zaślubin podczas składania życzeń para młoda zwykle musi borykać się z kwestią zapanowania nad wręczanymi kopertami, których zazwyczaj jest dość sporo. Istnieje bardzo prosty sposób okiełznania tego problemu.

Karton wykonany z brązowego eko papieru, przepasany koronką zmieści w sobie wszystkie podarunki schowane w kopertach.

Zawieszka tu, zawiesza tam
Proste, ale jakże urocze zawieszki, które można wykorzystać na wiele sposobów. Pierwsze o czym pomyśli wiele osób, to oznakowanie krzeseł państwa młodych. Napisy „bride” i „groom” nie pozostawią wątpliwości kto powinien siedzieć na dwóch konkretnych krzesłach.

A co powiecie na zawieszkę „happy couple”? Papierowa, w tym samym klimacie co gadżety omawiane wyżej. Napis może zawisnąć na ścianie za parą młoda czy też na krzesłach nowożeńców. Co ważne, zawieszki możecie wykorzystać dodatkowo podczas sesji fotograficznej! Mała rzecz, a cieszy :)

Okraszone stoły
Przygotowanie weselnych stołów to prawdziwe wyzwanie. Musi być elegancko i z pomysłem.

Papierowe konfetti w kształcie serc z napisami nawiązującymi do tak ważnego wydarzenia, jakim jest ślub, rozrzucone na stołach będą subtelną i niezobowiązującą dekoracją.

Szklane cuda
W kształcie łezki lub okrągłe z otworami lub bez.

Mogą zostać zawieszone na ozdobnych gałązkach, spływać spod sufitu lub znaleźć się na stole przy każdej zastawie. Jakkolwiek nie byłyby wykorzystane będą wyglądały przepięknie.

Tort ze zwieńczeniem
Torty zwieńczone topperami były jednym z gorących trendów ostatniego sezonu. Jestem przekonana, że w nadchodzącym roku te uniwersalne dodatki zdobędą nowe grono fanów.

Napisy „wedding”, „love” sprawią, że weselny wypiek będzie jeszcze bardziej przyciągał wzrok. Alternatywą do napisów są toperry z np. motywem kryształów. Bardziej uniwersalne dekoracje, które można wykorzystać nie tylko podczas przyjęcia weselnego.

Kartoniki
Upominki dla gości stały się tradycją weselnych przyjęć.

Oprócz samego prezenciku ważne jest także opakowania. Istotne, aby współgrało z klimatem przyjęcia. Proste, wykonane z brązowego lub białego papieru, bez dodatkowych ozdobników, minimalistyczne. Idealne i uniwersalne.

Zatrzymać chwilę
Chcąc zatrzymać klimat dnia ślubu i wesela, rozważcie zakup księgi gości.

Wpisy, które pojawią się na stronach tej jedynej w swoim rodzaju księgi po latach przywołają wspomnienia. Dzięki nim będziecie mieli szansę na jeszcze lepsze poznanie waszych gości. Tradycyjne życzenia najprawdopodobniej będą w mniejszości, a w zamian pojawią się wiersze, rysunki, rymowanki i inne cuda, o które być może nie podejrzewalibyście autorów.

Wzorzyste tkaniny
Będą ozdobą weselnych stołów lub candy baru. W zależności od wyboru kolory (biel, srebro, złoto, bordo, kremowy) i wzoru będzie można dopasować je do wybranego klimatu przyjęcia weselnego.