Artykuły powiązane

przykład dekoracji ślubnej zastawy

W przypadku dekoracji stołów weselnych punktem wyjścia powinna być zastawa i pomysł na jej wyeksponowanie. Mamy dla was propozycje na minimalistyczne i bardzo eleganckie dekoracje weselnej zastawy.

Gałązki
Zieleń roślin i biel dodatków jest uniwersalna i wpisze się w każdy klimat i wystrój.

dekoracja ślubnej zastawy za pomocą gałązek

Zestawienie ze sobą zielonych, drobnych gałązek z białą, skromną zastawą można uznać z jednej strony za bardzo klasyczne, z drugiej za niezwykle nowoczesne. Całość dopełni śnieżnobiała serweta i biała tasiemka łącząca ze sobą poszczególne elementy.

Wianki na talerzach
Jeżeli zależy wam na mocniejszym zielonym akcencie na weselnym stole, co powiecie na wianuszki zrobione na bazie soczystozielonych pnącz?

dekoracja ślubnej zastawu za pomocą wiankó

Powstanie coś na wzór małych gniazd, które pięknie wypełnią talerze. Winietki w klimacie eko przywiązane sznurkiem wskażą miejsce waszym gościom.

Biele i szarości
Kolor biały jest nierozerwalnie związany ze ślubami. W związku z tym najczęściej jest wykorzystywany jako baza, wokół której można komponować całą resztę.
Tak właśnie jest w przypadku kolejnej propozycji, gdzie biel została przełamana elegancką szarością.

dekoracja ślubnego stołu w tonacja bieli i szarości

Biało szarej zastawie towarzyszą (jako główny dekor) biało szare kokardy oraz szary bieżnik z białymi dekoracyjnymi motywami w zestawieniu z białym obrusem. Całość dopełniają srebrne (sztućce, świeczniki) i białe (kwiaty, świeczki) dodatki.

Z motywem różu
I to różu w kilku odsłonach. Pudrowemu odcieniowi talerzy towarzyszą cieniowane serwety, na których biel przechodzi w delikatny róż z finiszem na zdecydowanych, mocniejszych odcieniach różowo-czerwonych.

dekoracja ślubnej zastawy w kolorze różowym

Pomimo tego i tak całą uwagę skupia na sobie piękny, zielony sukulent, który dumnie spoczywa na środku talerza. Innymi dodatkami są utrzymane w wybranej tonacji bieżnik, świece oraz pojedyncze kwiaty w szkle.

Diamentowo mi
Papierowa dekoracja w kształcie diamentu będzie świetnym wyróżnikiem weselnej zastawy. Złote akcesoria kolorystycznie można zestawić oczywiście z bielą, ale zobaczcie jak fantastycznie komponuje się ze złamanym różem.

ślubna zastawa udekorowana akcentem diamentowym

Obrus, serweta, świeczki i kwiaty w różnych odcieniach koloru różowego, do tego delikatna zastawa w szarościach i odrobina bieli w postaci bieżnika. Oczywiście nie można zapominać o diamencie, który umieszczony na środku talerza będzie prawdziwą ozdobą weselnego stołu.

W szklanej łezce
Szklane dekoracje (bombki, łezki, kule, zamknięte lub otwarte, z uchwytem do zawieszenia lub bez) są od kilku lat bardzo modne. Nie dość, że pasują do każdego wystroju, to jeszcze sprawiają, że dekoracja staje się znacznie lżejsza.
Szklane łezki, w których zostaną umieszczone pojedyncze kwiaty, a całość zwieńczona wąską wstążeczką z winietką oraz ozdobnikiem w postaci np. pojedynczego diamenciku będzie uroczą ozdobą każdego nakycia.
Biała koronka przywoła na myśl klimat rustykalny. Nie wprowadzając jej jako elementu dekoracyjnego uzyskacie bardziej prosty i minimalistyczny efekt końcowy.