Artykuły powiązane

Planując dekorację sali weselnej warto wykorzystać to co niesie ze sobą pora roku, w której odbędzie się przyjęcie. Czasami dzięki prostym zabiegom i pomysłom można stworzyć niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowy klimat.

Pary młode, których przyjęcia weselne odbędą się w najzimniejszych miesiącach roku, mają niesamowity atut w swoich dłoniach. Teraz i tylko teraz możecie sięgnąć po przepiękne, romantyczne, przywołujące mnóstwo wspomnień i wzruszeń elementy wystroju wnętrz. Choćby z tego powodu warto zdecydować się na ślub i wesele w czasie zimy.

Choinka
Bożonarodzeniowa choinka sama w sobie jest magiczna. Przybrana tradycyjnymi bombkami lub bardziej nowoczesnymi ozdobami w towarzystwie niezliczonej ilości światełek potrafi zachwycić. Może być jedną z głównych elementów dekoracyjnych sali podczas wesel odbywających się w okresie świąt bożonarodzeniowych oraz na początku nowego roku.

Zielone gałązki
Gałęzie iglaków można wykorzystać w dekoracjach na wiele sposobów.

Pięknie będą wyglądały w szklanych wazonach udekorowane np. bombkami lub światełkami. Mogą być bazą do wykonania stroików z kolorowymi dodatkami. Przepięknie zaprezentują się w formie wianków, które zostaną powieszone np. na drzwiach wejściowych, krzesłach państwa młodych, oknach.

Gwiazda betlejemska
Kwiat, który jest podstawą dekoracji świątecznych.

Najczęściej i najchętniej wybierane są te o wybarwieniu czerwonym. Warto wiedzieć, że gwiazda betlejemska występuje także w innych kolorach. Poszukajcie kwiatów w odcieniach pomarańczowym, kremowym, żółtym czy różowym. Wyglądają przepięknie i unikatowo.

Gipsówka i bawełna
W zimową aurę wpiszą się wprost idealnie. Białe owoce bawełny ze swoją miękkością i puszystością właśnie teraz będą najbardziej odpowiednim dodatkiem do bukietów i kompozycji kwiatowych, które mogą zagościć na stołach weselnych. Gipsówka jest zdecydowanie bardziej uniwersalna, jednakże jej maluteńkie, białe kwiatuszki osadzone na drobnej, wiotkiej gałązce w okresie zimowym przywołają na myśl płatki śniegu spadające z nieba wprost na twarz. Obłędnie będzie wyglądała solo. Stworzy też przepiękne kompozycje z innymi roślinami.

Oszronione drobiazgi
Elementami dekoracyjnymi, które wpiszą się w klimat zimowy, mogą być owoce (gruszki, jabłka). Aby nawiązać do zimowej aury wystarczy je oprószyć śniegiem lub brokatem w sprayu. W ten sam sposób można przyozdobić szyszki i gałązki. W szklanych, przezroczystych wazonach będą się prezentowały najpiękniej.

Światło
Za pomocą światła można wyczarować zupełnie nieoczekiwany, bajkowy klimat. Dodatkowe oświetlenie boczne o odpowiednim nasyceniu omiecie swoim rozproszonym blaskiem parkiet i stoły, przy których będą siedzieć goście. Niezwykle klimatyczne i uniwersalne są świece. Dobierzcie takie, które uznacie za najbardziej odpowiednie pod względem wielkości, kształtu i kolorystyki. Zawsze sprawdzą się białe (większe czy mniejsze). Doskonałym rozwiązaniem będą także tea-lighty wstawione do szklanych naczyń. Idealnie sprawdzą się w tej roli proste słoiczki.
Inne pomysły na stworzenie klimatu przy pomocy światła to wykorzystanie lampek choinkowych, girland z żaróweczkami czy bawełnianych, świecących kul.