Artykuły powiązane

 

Ślub i wesele w okresie okołoświątecznym ma całą masę zalet. Jedną z nich jest wykorzystanie motywów charakterystycznych dla Bożego Narodzenia. A jest z czego wybierać i to na każdym etapie przygotowań tego szczególnego dnia.

Zobaczcie w jaki sposób można przywołać świąteczne skojarzenia w candy barze. Będzie słodko i rozkosznie. I nie ma szans, żeby ktokolwiek przeszedł obok tego miejsca obojętnie.

Trójwymiarowe choinki

Ciasteczka o trzech różnych wielkościach, ułożone od największego do najmniejszego, połączone masą kremową. Kolorowe groszki będą imitacją bombek choinkowych, a cukier puder przywoła na myśl puszysty śnieg.

Krucha opcja
Kruche ciasteczka mogą się zaprezentować w rozmaitych kształtach i smakach.

Każdy bezpośrednio nawiązujący do bożonarodzeniowego czasu. Wybór mamy ogromny. Klasyczne gwiazdki, choinki, śnieżynki, ale także czerwone rękawiczki czy bałwanki. W kwestii smaków z pewnością będą królowały imbirowe, cynamonowe i wszelkie korzenne, piernikowe.

Kremowe wariacje
Deser w kształcie reniferów będzie wyjątkowo słodki.

Smakołyki na bazie biszkoptu, ale z kremowym, czekoladowym zwieńczeniem, będą kusiły wszystkich łasuchów. Do tego nos, rogi i oczy, które będą wpatrzone prosto w gości :)

Z bałwankiem
I to roztapiającym się na powierzchni kruchej podstawy ciastka. Takie obrazy działają na wyobraźnię.

Bałwanki mogą pojawić się także jako zwieńczenie cupcakes. Wysokie, smukłe postaci z marchewkowymi noskami, czarnymi, węgielkowymi oczami i rozbrajającym uśmiechem. Dzieci pokochają bałwankowe słodkości!

Szyszki
Okrągłe ciastka oblane czekoladą i ułożone w kształcie szyszek, będą kolejnym słodkim smakołykiem kojarzącym się z zimą i Bożym Narodzeniem.

Posypane cynamonem i przyozdobione gałązką iglaka jeszcze bardziej podkreślą atmosferę.

Eggnog
Czyli świąteczny drink, który jest bardzo popularny w krajach anglosaskich.

Jest to rodzaj lekkiego likieru przygotowywany na bazie jajek, mleka i alkoholu, z dodatkiem korzennych przypraw takich jak cynamon, gałka muszkatołowa czy wanilia. Podawany w wersji na gorąco. Smakowo nawiązuje do ajerkoniaku.