Artykuły powiązane

Rower zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Nic więc dziwnego, że pasjonaci tej dyscypliny decydując się na ślub, wplatają rowerowy motyw w aranżację swojego najważniejszego dnia w życiu. 

W jaki sposób można wykorzystać rower w organizacji ślubu i wesela, aby podkreślić swoje hobby? Oto kilka inspiracji.

Sesja narzeczeńska
Staje się coraz modniejsza wśród przyszłych par młodych. Jeżeli zdecydujecie się na takie zdjęcia, weźcie ze sobą jednoślad i zróbcie kilka ujęć z rowerem w roli głównej. Tłem może być ulica, ścieżka w parku, łąka, las – do wyboru, do koloru.

Zaproszenia
Rowerowy motyw powinien koniecznie znaleźć się na zaproszeniach, które będziecie wręczać swoim gościom. Możecie wybierać spośród gotowych wzorów, jednak znaczenie bardziej ciekawe będą zaproszenia stworzone specjalnie dla was z niepowtarzalnym motywem, którym może być jedno ze zdjęć z sesji narzeczeńskiej (oczywiście koniecznie z rowerem!). Warto postarać się także o znalezienie papeterii z jednośladowym motywem. Jeżeli będzie z tym problem, można postąpić podobnie, jak w przypadku zaproszeń i zamówić koperty z nadrukowanym zdjęciem (waszym w towarzystwie roweru lub samego jednośladu).

Rowerowy tort
Marcepanowy lub cukrowy rower lub figurki pary młodej na rowerze mogą być ozdobą tortu weselnego. Jeżeli nie uda się wam znaleźć takiej dekoracji, porozmawiajcie z cukiernikiem, być może zrobi takie cudo specjalnie dla was.

Upominki dla gości
W cukierni warto podpytać o możliwość zrobienia pierniczków w kształcie roweru. Oblane lukrem, czekoladą lub bez dodatków, z datą ślubu i waszymi imionami, zapakowane w folię, będą fantastycznym i smakowitym upominkiem dla waszych gości.

Stół weselny
Rowerowy motyw może znaleźć się na winietkach z imionami i nazwiskami waszych gości, na zawieszkach na alkohol. Poszukajcie w Internecie papierowych serwetek z odpowiednim wzorem – powinien być spory wybór tego typu gadżetów.

Zamiast auta?
To dość odważny pomysł, ale, jak pokazuje rzeczywistość, są pary, które podejmują ryzyko i wybierają rower jako swój środek transportu w dniu ślubu. Jeżeli chcielibyście podążać śladami tych śmiałków, pamiętajcie o planie B. Gdyby bowiem okazało się, że aura nie będzie sprzyjała rowerowej przejażdżce, warto mieć w pogotowiu samochód, który bezpiecznie zawiezie was pod kościół i potem na salę weselną bez narażania na zmoczenie przez deszcz czy ubrudzenie ślubnej garderoby.
Panny młode, które zdecydują się na pojechanie rowerem do ślubu, powinny bardzo rozważnie dobrać model sukni. Kreacja nie powinna być zbyt wąska (odpadają modele w kształcie rybki), ale też nie może być nazbyt obszerna (wielowarstwowe, tiulowe spódnice nie będą wchodziły w grę). Uwaga na suknie z trenem, który może uniemożliwić poruszanie się jednośladem.

W klimacie rustykalnym i eko
Jeżeli myśleliście o ślubie w stylu eko lub rustykalnym, a jednocześnie waszym hobby jest jazda na rowerze, śmiało możecie połączyć te tematy. Będą one ze sobą idealnie współgrały. Rower podkreśli szacunek do natury. Jednoślad (najlepiej retro) przyozdobiony kwiatami, owocami, wiklinowym koszem, może stać się jednym z elementów wystroju wesela w klimacie rustykalnym.

W plenerze
Na plenerową sesję poślubną zabierzcie koniecznie swoje rowery. Dodadzą uroku ujęciom i będą kontynuacją motywu przewodniego waszego ślubu i wesela.