Artykuły powiązane

Uwielbiamy czerpać wzorce z zagranicy. Dotyczy to także branży ślubno-weselnej. Ulubionym kierunkiem, który nas inspiruje są Stany Zjednoczone. Właśnie stamtąd został zaczerpnięty zwyczaj podawania obrączek parze młodej podczas ceremonii kościelnej.

Kiedyś złote krążki były podawane księdzu na złotym „spodeczku” przez ministranta. Dzisiaj jest to już raczej rzadkością. Najczęściej niosą je najmłodsi uczestnicy ślubu krocząc dumnie do ołtarza. Oprócz specjalnej poduszeczki obecnie jest do wyboru mnóstwo innych mniej i bardziej oryginalnych akcesoriów.

Poduszka

Pierwsze poduszeczki, które pojawiły się w sprzedaży kilkanaście lat temu były klasycznie białe, obszyte najczęściej satyną. Dzisiaj takie formy są w odwrocie. Co zatem uzupełnia powstałą lukę? Rozmaite kształty, ale i tkaniny. Oprócz prostokątnych mniejszych i większych poduszeczek możecie zdecydować się choćby na kształt serca. W kwestii tkanin chętnie wybierane są motywy kwiatowe. Poduszka w poszewce z płótna, juty czy lnu świetnie wpisze się w tematyczne uroczystości związane z naturą (rustykalna, eko, wiejski). Z kolei poduszeczki w powłoczce z koronek nawiążą do motywów vintage i retro.

Pudełko

Najczęściej małe, drewniane. Wnętrze wypełnione naturalną wyściółką np. trawą, kwiatami (lawendą, wrzosami) może nawiązać do głównego motywu. Podczas jesiennych ślubów możecie wykorzystać owoce tej pory roku. Jarzębina, żołędzie, kasztany, szyszki będą pięknym wypełnieniem skrzyneczki z obrączkami. Jedyne o co należy zadbać, to stabilne przytwierdzenie krążków, by nie wypadły podczas przekazywania ich księdzu czy parze młodej.

Mech

Hit bieżącego roku, który także będzie trendy w przyszłym sezonie. Skrzyneczka z mchem lub sam mech zabezpieczony po bokach i od spodu, a na nim obrączki. Całość będzie wyglądała przepięknie i bardzo naturalnie.

Gniazdo
Świetne nawiązanie do nowej drogi życia. Niewielkie, uwite z gałązek i patyczków gniazdko z piórkami w środku będzie wyglądało obłędnie :)

Plaster drewna
Czyli drewniany krąg. Płaski od góry z mini haczykami na przytwierdzenie obrączek lub ze specjalnym wyżłobieniem w kształcie np. serca, w którym ułożone zostaną krążki.

Morski element

Może nim być muszla. Idealna na śluby i wesela nadmorskie lub w takim właśnie klimacie. Wystarczy, że będzie średniego rozmiaru i odpowiednio głęboka. Możecie pomyśleć o dopasowaniu kolorystycznym.

Szkło
Proste, ale bardzo dobre rozwiązanie. Miseczka, spodeczek z odpowiednim wyłożeniem dna będzie prostą i minimalistyczną formą. Opcjonalnie możecie pomyśleć o krysztale.

Kwiaty
Do podania obrączek świetnie sprawdzi się flower box. Mini pudełeczko z kwiatami, pośród których umieszczone zostaną obrączki będzie pachnącą pamiątką dla pary młodej.

Dziergane elementy
Czyli np. serduszko zrobione na drutach czy szydełku. Prosto i ładnie :)

Z motywem przewodnim
Możecie wykorzystać element z motywu przewodniego waszego ślubu. Niewielka dynia, do której ogonka przywiązane będą obrączki będzie wyglądała uroczo :)