Artykuły powiązane

Kraspedia, podobnie jak gipsówka, jest rośliną bardzo trwałą. W domowych warunkach będzie cieszyć oko nawet kilka tygodni. Tym samym bardzo dobrze zniesie zarówno wyższe jak i niskie temperatury podczas wrześniowych czy październikowych ślubów. Można ją wykorzystać w bukiecie, dekoracji sali czy stołów weselnych, kościoła, auta. Wpleciona we włosy panny młodej nada romantycznego charakteru ślubnej stylizacji.

Do pary
Zarówno solo jak i w duecie kraspedia kulista będzie wyglądała uroczo. Bukiet na bazie jednego rodzaju kwiatów będzie mocnym akcentem ślubnej stylizacji, której nada słonecznego blasku. Całość dopełni ozdoba z żółtych kuleczek wpięta we włosy panny młodej czy buty w równie soczystym odcieniu. Intensywny odcień kraspedii można przełamać głęboką zielenią, bielą, lawendą, różem czy bordo.

Motyw przewodni
Kraspedię i jej charakterystyczną barwę można wykorzystać jako kolor przewodni ślubu i wesela. Idealnie okrągły kształt kwiatostanów, oryginalność tej roślinki, jej kolor i trwałość – wszystko to przemawia za wykorzystaniem jej na zbliżającym się ślubie.

Szerokie zastosowanie
Malutkie kwiatuszki można umieścić na winietkach dla gości, zawieszkach na alkohol, w kompozycjach, które udekorują weselne stoły. Niech kraspedia będzie ozdobą prezencików dla waszych gości.

Jeżeli jeszcze nie kupiliście zaproszeń, zamówcie ręcznie robione z motywem kraspedii. I na koniec koniecznie należy wykorzystać tą urokliwą roślinkę w stylizacji pary młodej i orszaku ślubnego (w bukiecie dla panny młodej i druhenek, ozdobie do butonierki dla pana młodego i jego orszaku, we fryzurze głównej bohaterki, etc).