Artykuły powiązane

Wybór daty ślubu to pierwszy krok w przygodzie z organizacją uroczystości zaślubin. Termin wstąpienia w związek małżeński jest zwykle ważną kwestią dla przyszłych nowożeńców i jego wybór rzadko bywa przypadkowy.

Jeżeli chcecie, aby data waszego ślubu była szczególna, warto wnikliwie prześledzić kalendarz na przyszłe lata. Być może okaże się, że znajdziecie jakąś „perełkę”. Poniżej podrzucamy od siebie kilka sugestii dotyczących wyboru ślubnej daty.

Rocznica zaręczyn
Połączenie daty zaręczyn i daty ślubu to jeden z ciekawych pomysłów. Dzięki temu zabiegowi będziecie pamiętać o dwóch ważnych wydarzeniach w waszym życiu.

Rocznica poznania
Czyli uwiecznienie kolejnej istotnej daty w waszym życiu. Połączenie pierwszych wspólnych chwil (poznania, pocałunku, zamieszkania) z datą ślubu będzie niezwykle romantycznym zabiegiem.

Jego urodziny
To bardzo sprytny zabieg, z którego skorzystała m.in. moja mama :) Dzięki wyznaczeniu daty ślubu na dzień urodzin swojego przyszłego męża, zagwarantowała sobie, że ten przy okazji kolejnych swoich urodzin będzie pamiętał także o dacie ślubu :D Jeżeli wasi mężczyźni mają tendencję do zapominania o ważnych datach, jest to idealne rozwiązanie. Zapamiętają datę ślubu raz na zawsze ;)

Urodziny
Kwestię urodzin można rozszerzyć. Możecie wyznaczyć termin zaślubin w dniu urodzin panny lub pana młodego, ale także któregoś z rodziców lub dziadków.

Rocznica ślubu rodziców
Wstąpienie w związek małżeński w tym samym dniu i miesiącu co rodzice (panny lub pana młodego) to szczególny ukłon w stronę mamy i taty. Taki wybór z pewnością będzie niezwykle wzruszający dla obu par.

Wielkanoc
W tym przypadku ślub wypadnie w niedzielę lub poniedziałek wielkanocny. Z oczywistych przyczyn terminy niedzielne będą znacznie lepszym wyborem. Wolny poniedziałek pozwoli na beztroską zabawę i regenerację sił przez powrotem do pracy.

Boże Narodzenie
Tutaj będzie szersze pole do działania. O ile bożonarodzeniowe terminy nie wyglądają szczególnie zachęcająco w przyszłym roku, o tyle już w 2019 będzie można poszaleć. Zarówno ślub w pierwszym dniu świąt (środa), jak i w drugim (czwartek) czy zaraz po świętach (piątek, sobota) pozwoli na swobodną zabawę, sporo czasu na odpoczynek i powolny powrót do rzeczywistości.

Majówka
Długi weekend majowy przeważnie jest bardzo atrakcyjny. W tym przypadku ponownie sytuacja lepiej rysuje się w roku 2019, kiedy to 1 maja wypadnie w środę, 3 maja w piątek.
W przyszłym roku będzie to odpowiednio - wtorek i czwartek. W sumie też nie najgorzej ;)

Boże Ciało
W przyszłym sezonie Boże Ciało wypadnie w dniu 31 maja, w kolejnym roku 20 czerwca (czwartek). Można więc pomyśleć albo o czwartku, albo też o piątku.

Ważne
Decydując się na terminy zaślubin w dniach, w których wypadają święta kościelne, które niosą ze sobą dni wolne od pracy (Wielkanoc, Boże Narodzenie, etc) możecie mieć spory kłopot z umówieniem się z fryzjerami, wizażystkami, florystami, etc. Nie wszyscy podwykonawcy będą skłonni do pracy w tych terminach, dlatego lepiej wcześniej to sprawdzić i mieć pewność, że wszystko będzie w porządku i pod kontrolą,