Artykuły powiązane

Niagara Blue (17-4123) to jeden z trzech odcieni niebieskiego, który został wskazany przez amerykański Instytut Pantone jako topowy kolor bieżącego roku. Przyjrzyjmy się bliżej tej barwie.

Zdaniem specjalistów
W oficjalnym oświadczeniu wiceprezes Pantone Institute Laurie Pressman Niagara Blue jest opisana jako relaksujący, wygodny i niezawodny odcień koloru niebieskiego, który jest odpowiedzią na potrzebę spokoju i odprężenia.

W potocznym rozumieniu
Innymi słowy Niagara Blue to klasyczny jeansowy odcień, który zna każdy z nas patrząc na swoją parę kultowych spodni. W tym kolorze w zasadzie każdy będzie dobrze wyglądał. Nie będzie tu ograniczeń ani względem płci, wieku czy typu urody. Wyciszona, spokojna, komfortowa i niezwykle uniwersalna barwa.

W stylizacjach
Włączając do swojej stylizacji spokojny i stonowany odcień Niagara Blue można być pewnym dobrego efektu końcowego. Kolor denim stworzy wizerunek nieco luźniejszy, niezobowiązujący, ale zarazem klasyczny.

Połączenie
Niagara Blue daje spore możliwości w kwestii zestawienie jej z innymi kolorami. Stworzy idealne połączenia z bielą, czernią, srebrem, złotem, ale także świetnie będzie współgrała z fuksją, żółcią, greenery i khaki.

Para młoda
Panna młoda będzie mogła zadecydować o dodatkach do swojej stylizacji w odcieniu Niagara Blue. Szpilki, biżuteria, szal, ozdoba do włosów (kwiaty, fascynator), ozdobna szarfa do podkreślenia talii, bukiet, lakier do paznokci. Jak zawsze wybór jest ogromny i wszystko zależy od pomysłu na swój wizerunek ślubny.
Pan młody może z kolei sięgnąć po garnitur w kolorze niebieskim, który jest bardzo twarzowy i ponadczasowy. Drugim pomysłem jest postawienie na drobne dodatki – poszetkę, buty, szelki, sznurówki, muchę, pasek do zegarka.

Weselne wariacje
Na bazie Niagara Blue będzie można stworzyć bajeczne stylizacje i dekoracje. Przekaz będzie jeden – relaks i wyhamowanie. W takim dniu będzie to miało szczególne znaczenie :)
Wieczorowe suknie czy męskie garnitury lub marynarki idealnie wpiszą się w uroczystość weselną. Tak jak pisałam wcześniej odcień jest uniwersalny i ponadczasowy, pasuje w zasadzie każdemu i będzie wyglądał niezwykle elegancko.
Dekoracje z wykorzystaniem Niagara Blue wniosą spokój i odprężenie. Obrusy, bieżniki, dekoracyjne świece, szklane naczynia w wybranym kolorze, serwety, papierowe rozety, pompony, kule, zaproszenia i wszelkie drukowane elementy, tło za parą młodą to jedynie część miejsc, w których jeansowy kolor może zagościć.