Artykuły powiązane

Dekoracja krzeseł to jedno z wyzwań z jakimi muszą się zmierzyć narzeczeni planujący swój wielki dzień. Aby całość była spójna, forma ozdoby powinna nawiązywać do ogólnej koncepcji stylizacyjnej waszego ślubu i wesela.

Zdjęcie dzięki uprzejmości PARTYDECO.pl

Młodzi i goście
Na ślubie (cywilnym, kościelnym) i weselu najważniejszą kwestią będzie ozdoba krzeseł państwa młodych, które powinny wyróżniać się na tle całości. Miejsce uroczystości zaślubin (plaża, park, USC, kościół) zdeterminuje rodzaj dekoracji. W przypadku siedzisk dla gości podczas ślubu będą dwie możliwości - albo udekorowanie wewnętrznych rzędów krzeseł, które będą na drodze do ołtarza lub pójście na całość i ozdobienie wszystkich siedzisk. Na przyjęciu weselnym nie będzie taryfy ulgowej i będzie trzeba albo w ogóle zrezygnować z ozdobienia siedzisk, albo udekorować wszystkie.

Minimalizm
Jeżeli jesteście minimalistami powinny przypaść wam do gustu pomysły z przewieszoną przez oparcie krzeseł delikatną, przezroczystą tkaniną z dodatkiem ozdobnej wstążki lub opcjonalnie wiklinowych serc czy malutkich kompozycji kwiatowych. A co powiecie na oliwne gałązki?

Plenerowo
W przypadku ślubu w plenerze trafionym pomysłem będą kawałki materiału przyozdobione muszlami lub piaskiem w szklanych pojemniczkach (idealne na ślub na plaży). Inny pomysł to jedno lub wielokolorowe wstęgi, które przywiązane do krzeseł będą wesoło powiewać na wietrze.

Wykwintnie
Uroczystości w klimacie glamour podkreślą dostojne storczyki przypięte do eleganckich tkanin. Kwiaty mogą być zastąpione przez ozdobne broszki wysadzane perłami. Sznury pereł przewieszone przez oparcie będą równie eleganckie.

Rustykalnie, eko
Organizując uroczystość w klimatach nawiązujących do natury jako materiał dekoracyjny świetnie sprawdzi się juta, sznurek, z roślin – gipsówka lub polne kompozycje na bazie kwitnących w danym momencie kwiatów, roślin, zbóż, traw.

Uniwersalnie
Zawsze, wszędzie i w każdych okolicznościach odpowiednie będą rośliny. Poprzez wybór konkretnych kwiatów, rodzaju i wielkości kompozycji będzie można nawiązać do przewodniej tematyki. W kwestii kolorów nic nie dorówna bieli, która jest ponadczasowa, elegancka i finalnie da efekt rozświetlenia i czystości. Nawet jeżeli zdecydowaliście się na inny kolor, biel będzie świetnym dopełnieniem każdej barwy.

Tabliczki
To pomysł na wyróżnienie krzeseł państwa młodych. Tabliczki mogą być wykonane z drewna lub innego trwałego materiału. Istotne będą napisy. Do najbardziej popularnych należą: „Mrs&Mr”, „Bride&Groom” lub polskojęzyczne: „Żona&Mąż”, „Panna Młoda&Pan Młody”.