Artykuły powiązane

Lato kojarzy się ze zwiewnością i lekkością. Złoto niekoniecznie. Okazuje się, że ten szlachetny kolor użyty z umiarem i odpowiednio skomponowany z innymi barwami potrafi zaskoczyć subtelnością. Mam nadzieję, że tekst i zdjęcia zainspirują was do tego, aby włączyć złoto do waszej weselnej palety kolorystycznej.

Połączenia niemożliwe
Teoretycznie kolory złoty i srebrny nie wyglądają dobrze w zestawieniu. Teoria teorią, a co z praktyką? Spójrzcie na pierwsze zdjęcie i sami oceńcie czy rzeczywiście tak jest.

Zdjęcia dzięki uprzejmości PARTYDECO.pl

Mamy tutaj kompozycje trzech kolorów:

  • dużo bieli - obrus, serwety, talerze, perełki na broszkach przy nakryciu i na kielichach, piórka (w szklanych kieliszkach, przy zastawie), pojedyncze kwiaty jako zwieńczenie małych kieliszków, rozetki rozłożone na blacie stołu, świece
  • sporo złota - bieżnik ze złotymi ornamentami, dekoracyjne serwety w kielichach, pierścienie z szerszej taśmy na serwetach, sztućce, złota obwoluta kieliszków i mniejszych talerzy, perełki na sznurku w formie dekoracji stołu
  • i srebro w minimalnej ilości - szklane kieliszki z szeroką, srebrną obwolutą; srebrne serwety (w kielichach), mini talerzyki pod małymi kieliszkami, obwoluta większych talerzy, świece

Dwa kolory
Bardziej minimalistyczna kompozycja. Dominująca biel i przełamanie jej złotem dadzą efekt elegancji i luksusu.

 

Z odrobiną czerni
Pozostajemy w podstawowej tonacji biało-złotej. Poprzez wprowadzenie ciemniejszego elementu dekoracyjnego (w naszym przypadku czarnych wstążek), stół weselny będzie bardziej wyrazisty.

Decydując się na taki zabieg należy zachować ostrożność i pamiętać o zachowaniu umiaru. Zbyt wiele ciemnych elementów przytłoczy całość.

Z kwiatami
Kompozycje kwiatowe wprowadzą sporo subtelności. Jeżeli zależy wam na delikatnej stylistyce stołu weselnego zdecydujcie się na jasne, pastelowe rośliny.

 

Większe bukiety na środku blatu, do tego mini bukieciki dołączone do pudełeczek z podziękowaniem dla gości, a także kompozycje, które znajdą się w szklanych dekoracyjnych kulach.

Do tego złoto-kremowe akcesoria (kryształki, bieżnik, świece, serwety, ozdobne wstążki, migdały), biel (obrus, perełki, talerze) i szkło. Całość będzie wyglądała przepięknie i nawiąże do ciepłych miesięcy.

 

Słodki akcent
Pralinki opakowane w złotko i brązowe papilotki idealnie dopełnią zamysł stylistyczny weselnego stołu, w którym złoto będzie przewodnim kolorem. Łakocie ułożone piętrowo, zamknięte pod szklanym kloszem będą dodatkowo dekoracją stołu.

Do tego bieżnik w złote wzory, intensywnie złote serwety z ozdobną broszką, biało-złoty serwis obiadowy, złote sztućce, wstążki, świece w tymże kolorze oraz sporo bieli. Będzie niezwykle szykownie.