Artykuły powiązane

Wybierając się na ślub i wesele jedną z najważniejszych kwestii jest wybór odpowiedniej garderoby. O ile mężczyźni raczej nie będą mieli z tym większego kłopotu, o tyle dla kobiet jest to zwykle prawdziwe wyzwanie.

Myśląc o stroju na tak ważną uroczystość należy wziąć pod uwagę rodzaj przyjęcia, porę dnia oraz miejsce, w którym będzie się odbywało wesele. Zanim oddacie się szaleństwu zakupów, warto zapoznać się ze ślubno-weselnym dress code’m.

Elementarne zasady
Strój świadczy o randze wydarzenia, a także wyraża szacunek dla gospodarzy. Dlatego też na tak ważną uroczystość jaką jest ślub i wesele warto dobrać garderobę w oparciu o proste zasady dress codu.

 

Długość
Na wytworne, eleganckie przyjęcia weselne, które będą się odbywały w porze wieczorowej najbardziej odpowiednie będą długie, proste kreacje. Odpowiednie będą także krótsze modele o ile nie będą to sukienki mini. W przypadku przyjęć w formie skromnego poczęstunku, obiadu dla najbliższych lub popołudniowej uroczystości zorganizowanej np. w ogrodzie najwłaściwsze będą kreacje koktajlowe sięgające kolan lub długość lekko za kolano.

Kobieta w spodniach
Dlaczego nie! Komplety ze spodniami, będą bardzo eleganckie i co równie ważne – wygodne. Zatem jeżeli preferujecie takie rozwiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby na weselu zaprezentować się w szykownych spodniach, garniturze czy spodnium :)

Kolorystyka
Wybierając kreacje na wesele goście będą dysponowali w zasadzie pełną swobodą w kwestii doboru kolorystyki strojów. Jedyne o czym należy pamiętać to wyeliminowanie z garderoby bieli (dla pewności również écru i kremowego), chyba że państwo młodzi zażyczą sobie, aby „zakazany” odcień znalazł się w kreacjach zaproszonych osób :)

Na cenzurowanym
Oprócz bieli na czarnej liście znajdują się ekstremalnie krótkie spódnice i sukienki, które lepiej zostawić na inne, mniej oficjalne chwile.

Dodatki
Odpowiednio dobrane będą dopełnieniem całej stylizacji i sprawią, że stanie się ona nietuzinkowa.