Artykuły powiązane

Z każdej pory roku warto czerpać garściami. Organizując swój najważniejszy dzień w życiu wykorzystajcie to, co w danej chwili ofiarowuje wam natura.

Wiosenne kwiaty są wspaniałe. Wyczekiwane przez długie, zimowe miesiące cieszą oczy w sposób szczególny. Organizując ślub w czasie wczesnej i zaawansowanej wiosny koniecznie weźcie pod uwagę to, co jest symbolem tej pięnej pory roku.

Tulipany
Z jednej strony są na tyle uniwersalne, że można komponować na ich bazie bukiety przez okrągłe dwanaście miesięcy, z drugiej jednak strony tulipany są bezsprzecznym symbolem wiosny i na tym aspekcie się skupimy.

Ogromną zaletą tulipanów jest ich szeroka paleta kolorystyczna. Chcąc ożywić stylizację można zdecydować się na multikolorową kompozycję. Delikatne jednobarwne bukiety, w tym całe skąpane w bieli, będą absolutnie zjawiskowo.
Warto pamiętać o tym, że tulipany są kwiatami dość wytrzymałymi. Dłuższa chwila bez dostępu do wody nie ujmie im ani urody ani świeżości.


Konwalie
Kolejny kwiatowy symbol cieplejszych miesięcy.

Konwalie kwitną dość krótko, dlatego też po te urocze dzwoneczki będą mogły sięgnąć wyłącznie panny młode, których śluby odbędą się w terminach majowych. Malutkie, białe dzwonki o obezwładniającym zapachu stworzą skromny i urzekający bukiet ślubny.


Bzy
To kolejne kwiaty, które kojarzą się z majem.

W przeciwieństwie do wspomnianych wyżej tulipanów i konwalii bez jest delikatniejszy. Jeżeli rozpatrujesz włączenie go do bukietu i dekoracji ślubnych, należy pamiętać o tym, że wyższe temperatury w dość krótkim czasie mogą spowodować utratę świeżości kwiatów i liści. Niemniej jednak kompozycje na bazie bzów obezwładniają swoją urodą i zapachem.


Hiacynty
Kolejna roślina, której zapach potrafi zawrócić w głowie.

Dzwonkowate kwiaty zebrane w grona występują w kolorach białym, różowym, czerwonym, fioletowym i niebieskim. Ślubny bukiet z hiacyntów będzie bajeczny. Kwiatostany można łączyć choćby z tulipanami, z kolei malutkie pojedyncze kwiaty hiacynta wkomponować w wianek, który będzie długo utrzymywał charakterystyczny, słodki zapach.


Szafirki
Nazwa pochodzi od koloru kwiatów, które są szafirowoniebieskie.

Kwitną od kwietnia do maja. Tylko wtedy macie szansę na wykorzystanie tych ślicznych kwiatów w ślubnych kompozycjach.