Artykuły powiązane


Dodatki i akcesoria powinny być dobierane w sposób przemyślany tak, aby tworzyły spójną całość. Mogą one nawiązywać do przewodniego tematu ślubu i wesela (o ile takowy jest). Ciekawym i uniwersalnym pomysłem jest zwrot ku naturze (bardzo na czasie w ostatnich latach) i dobranie wszelkich dodatków w oparciu o porę roku, podczas której będzie miała miejsce uroczystość zaślubin.

Zielono mi
Wiosną wszystko budzi się do życia. Drzewa i krzewy zaczynają wypuszczać pierwsze liście, w parkach rozkwitają kwiaty. Kolory są nasycone i wesołe.

Wiosna to czas krokusów, szafirków, hiacyntów, tulipanów, żonkili i narcyzów. Można z nich stworzyć przepiękne kompozycje, które upiększą salę weselną, kościół czy salę ślubów. Dodatkowo można wykorzystać gałązki z baziami, pięknie pachnącą forsycją i delikatne bratki.

Jeżeli ślub odbędzie się podczas świąt wielkanocnych możecie dodatkowo wykorzystać do udekorowania ozdobne jajeczka, zająca, baranka oraz rzeżuchę.

Lato w pełni
To czas konwalii, które kwitną na przełomie dwóch pór roku, więc mogą po nie sięgnąć zarówno wiosenne jak i letnie panny młode. Podobnie ma się sprawa z bzem. Bukiet z konwalii i dekoracje na bazie tych malutkich dzwoneczków będą delikatne i bardzo wdzięczne. Bez jest bardzo delikatny i w przypadku wysokich temperatur może szybko zwiędnąć.

Letni klimat waszego ślubu i wesela świetnie oddadzą piwonie, stokrotki, maki i chabry, wszelkie trawy i zboża oraz różnego rodzaju gałązki z zielonymi listkami.

Idzie jesień
Wrzesień i październik będą się wdzięczyły przepiękną paletą barw. Kolory będą nasycone, wyraziste i ciepłe. Chcąc podkreślić jesienną ceremonię można wykorzystać do tego przede wszystkim kwiaty, które kwitną o tej porze. Pelargonie, jeżówki, lawenda, wrzosy, dalie, chryzantemy, aksamitki to tylko część z nich. Oprócz kwiatów będziecie mieli do dyspozycji oryginalną, ozdobną kapustę, strzeliste trawy, jarzębinę oraz najpiękniejsze o tej porze roku kolorowe liście. Jabłka, malutkie dynie i papryczki, żołędzie i kasztany będą kropką nad i jesiennych dekoracji ślubno-weselnych.

Wszechobecna biel
Zima kojarzy się ze srebrzystym śniegiem, świętami i wszechobecnymi w tym czasie podświetlanymi dekoracjami. Są to obrazy, które wyobraźnia sama podpowiada. Niech będą waszą inspiracją na zimowe uroczystości.

Chcąc dodatkowo podkreślić zimowy klimat ślubu i wesela rozważcie typowo świąteczne dodatki. Gwiazda betlejemska, ostrokrzew, iglaki, bombki, światełka.

Powinna dominować biel, błękit i kolor srebrny. Szklane dodatki wazony, świeczniki, lampiony na podgrzewacze będą jak najbardziej na miejscu. Przezroczyste pojedyncze kryształki będą imitowały zamarznięty lód.

Poza podziałami
Część akcesoriów i pomysłów jest na tyle uniwersalna, że można ich użyć bez względu na to w jakim miesiącu organizowany jest ślub. Do tej grupy będą należały m.in. szklane wazony (kuliste, walcowate, strzeliste), świece, podgrzewacze, świeczniki, filiżanki z kwiecistymi kompozycjami umieszczonymi wewnątrz, juta, tasiemki, rafia i ozdobne kamienie.

Hitem bieżącego sezonu będą podwieszane ozdoby ze szkła (pisałam o nich w poprzednim numerze). Nie dość, że piękne i przykuwające wzrok, to uniwersalne. Klimat można oddać poprzez umieszczenie w ich środku sezonowych roślin.

Jeżeli chodzi o bukiet bezwzględnie ponad podziałami będą róże, które były, są i z pewnością będą modne. Jeżeli chcecie się wyróżnić wybierzcie kompozycję stworzoną na bazie ziół. Będzie oryginalnie, aromatycznie i co istotne – zioła dostępne są przez okrągły rok.