Artykuły powiązane

Pierwsze skojarzenia z majem to matura i kwitnące drzewa kasztanowca. Zaraz potem przychodzą kolejne – konwalie i bzy.

Jeżeli właśnie maj jest miesiącem, w którym zaplanowaliście swój ślub, skorzystajcie z tego, co wyjątkowego niesie ze sobą ten czas. Bzy i konwalie są niezwykle inspirujące i sprawią, że najważniejszy dzień w waszym życiu będzie kojarzył się wam po latach z niezwykłym zapachem tych kwiatów.

Majowe natchnienie
Maj ma kolor biało-różowo-fioletowy. Piękna i romantyczna paleta barw, która daje ogromne możliwości. Czerpcie z nich do woli.

Kompozycje kwiatowe
Wyjdźmy od bukietu ślubnego, który może być zrobiony na bazie wyłącznie bzów lub wyłącznie konwalii.

W obu przypadkach będą wyglądały uroczo. Jeżeli chciałabyś wprowadzić inne kwiaty do swojego bukietu, to w przypadku bzu śmiało można sięgnąć po róże, eustomę czy piwonie. Dobrze będą się komponowały również polne kwiaty i trawy. Konwalie najlepiej zniosą własne towarzystwo. Oprócz bukietu dla panny młodej należy pamiętać jeszcze o przypince dla pana młodego. Nie przesadźcie tylko z wielkością. Subtelna lepiej się obroni.

Stół
Dekoracje stołów z udziałem bzów i konwalii będą wyglądały bajecznie. Podobnie, jak w przypadku bukietu możecie zdecydować się na przewodnie kwiaty solo lub w towarzystwie innych. Kompozycje w szklanych wazonach ustawione na stołach nie dość, że będą przyciągały wzrok, to będą też fantastycznie pachniały.

Coś na ząb
Czyli przede wszystkim tort, ale także słodki kącik. Chodzi o nawiązanie kolorystyczne. Muffinki, lukrowane ciasteczka, lizaki, pianki w kolorystyce różowo-fioletowej z domieszką bieli będą wyglądały smakowicie i z pewności będzie gromadził spore grono łasuchów.

  

Para młoda
Oczywiście warto kolorystycznie nawiązać do wybranego motywu. Wystarczy choćby jeden element, który połączy w całość przemyślany dokładnie motyw przewodni. W przypadku panny młodej mogą to być choćby odpowiednie buty. Pan młody w wydaniu minimalistycznym może poprzestać na kwiatowej przypince.

Zaproszenia
Fioletowe, różowe lub czysto białe z kolorowym motywem bzu lub biało-zielonej konwalii. Proste lub bardziej wymyślne. Wszystko zależy od was i waszego pomysłu.

Dekoracje
Mając tak piękny motyw przewodni, warto go wykorzystać w jak najszerszym zakresie. Mniejsze lub większe bukieciki umieśćcie w różnych miejscach sali weselnej, w ogrodzie, przy wejściu, na stołach z upominkami dla gości. Mogą być w szklanych wazonach lub bardziej ekologicznych naczyniach jak na przykład słoiki czy butelki, mini wiadereczkach lub metalowych pojemniczkach.

Dla nienasyconych
Jeżeli bzy i konwalie to dla was za mało, maj ma do zaoferowania znacznie więcej. W zanadrzu czekają na swoje odkrycie w ślubno-weselnym wydaniu choćby przeurocze szafirki czy obłędnie pachnące hiacynty. Kolorystycznie będą pasowały wręcz idealnie i podkreślą swoją obecnością tą przepiękną porę roku.