Artykuły powiązane

Jeżeli organizacja ekologicznego ślubu i wesele w wymiarze od A do Z jest dla was zbyt dużym wyzwaniem, co powiecie o wprowadzeniu dodatków i akcesoriów utrzymanych we wspomnianym klimacie?

Dzięki takiemu zabiegowi zaakcentujecie gościom tematykę. Być może niektórych z nich zainspirujecie do zmian i nowego spojrzenia na otaczający świat.

Charakterystyka
Dekoracje o wydźwięku ekologicznym powinien charakteryzować minimalizm, prostota, powinny być wielokrotnego użytku i wykonane z naturalnych materiałów.

Stoły weselne
W wydaniu eko nie muszą mieć obrusów. Akcent dekoracyjny może spełniać „bieżnik” z naturalnego płótna lub juty. Do oznakowania miejsc dla gości mogą posłużyć owoce (cytryny, mandarynki, pomarańcze, jabłka, etc) z bilecikami z makulaturowego papieru, na których znajdą się imiona i nazwiska zaproszonych osób. Opcjonalnie zamiast owoców można zdecydować się na pralinki (mniej ekologicznie).

Dekoracje
Tutaj do wykorzystania będą wszelkiego rodzaju słoiki, butelki, inne szklane naczynia. Można je osłonić makulaturowym papierem i przewiązać sznurkiem lub użyć do ozdoby kawałków koronki. Wszelkie elementy dekoracyjne (na stołach weselnych, ale też poza nimi) można poustawiać na drewnianych podstawkach. Tego typu okrągłe plastry drewna mogą posłużyć także jako podstawki pod talerze.

Catering
Wszelkie słodkości znajdujące się w candy barze można wyeksponować na drewnianych deskach czy szufladkach z wewnętrzną podziałką. Dzięki temu zabiegowi będą świetnie nawiązywać do ekologicznego klimatu. Drobne przekąski można także poustawiać na drewnie. Zobaczcie jak obłędnie wygląda weselny tort w odsłonie ekologicznej z drewnianą podstawką.

Plener
Chcąc zaakcentować eko tematykę przed wejściem do sali weselnej, w ogrodzie, na tarasie, generalnie na terenie około lokalowym, wszelkiego rodzaju akcesoria dekoracyjne można ustawić na przygotowanych wcześniej pniach różnej wysokości. Słoiczki z kwiatami można przywiązać sznurkiem do gałązek drzew.

Upominki dla gości
Włóżcie do woreczków z juty lub do pudełeczek z kartonu z recyklingu.

Pamiętajcie, aby zawartość była równie ekologiczna co opakowanie. Alternatywnym pomysłem jest podarowanie gościom drewnianych serduszek z podziękowaniem.