Artykuły powiązane

Księgi gości weselnych zaczęły nieśmiało pojawiać się na rodzimych weselach od około dekady. Z każdym kolejnym rokiem pary młode chętniej decydowały się na tą dodatkową pamiątkę z najpiękniejszego dnia życia. Chcemy zachęcić was do tego, aby był to jeden z podstawowych elementów waszego przyjęcia weselnego. Naprawdę warto.

Argumentów przemawiających za księgą gości jest sporo i są dość mocne, a koszt samej księgi nie jest na tyle wysoki, aby poważnie zachwiać ślubnym budżetem. Z kolei emocje jakie będą wam towarzyszyć czytając wpisy będą na wagę złota.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości PartyDeco 

Po co?
Można odpowiedzieć krótko – dla zachowania pięknych wspomnień i ulotnych chwil. Księga gości będzie bowiem zbiorem wpisów od najbliższych waszym sercom osób, które w najważniejszym dniu waszego życia byli obok i dzielili z wami chwile szczęścia. Te najszczersze życzenia przelane na papier w szczególnym momencie będą bezcenne i z pewnością chętnie będziecie do nich wracać chcąc przywołać miniony czas.

Nie tylko życzenia
Wpisy w formie życzeń zwykle stanowią większość. Z pewnością jednak część gości wyjdzie poza schemat i zostawi po sobie ślad w postaci choćby wiersza ułożonego specjalnie na waszą cześć, anegdoty, czy rozmaitych rysunków. Będzie poważnie, wzruszająco i momentami śmiesznie :)

Różne formy
Myśląc o księdze gości weźcie pod uwagę styl waszego wesela. Gotowe księgi w różnych formatach i w rozmaitej stylistyce można nabyć w sklepach z dekoracjami i gadżetami ślubno-weselnymi.

Specjalne miejsce
Na sali weselnej warto przewidzieć specjalne miejsce, w którym księga zostanie umieszczona. Wpisy wymagają skupienia i chwili spokoju, dlatego też warto (w miarę możliwości) znaleźć odosobniony kącik ze stolikiem, na którym będzie wyeksponowana księga wraz z długopisem i ewentualnie krótką „instrukcją obsługi”. Poproście dodatkowo dj’a lub osobę z zespołu muzycznego, aby informowali gości o tym, że księga jest, gdzie się znajduje oraz zachęcali do wpisów.

Alternatywne pomysły
Niestandardowe księgi mogą być absolutnie unikatowe. W tym przypadku chodzi tak naprawdę o wymyślenie powierzchni, na której goście będą mogli zostawić po sobie ślad w postaci wpisów. Możecie bazować na swoich zainteresowaniach i pasjach. Lubicie podróżować? Kupcie mapę świata lub mapę Polski na wpisy waszych gości. Potem możecie ją oprawić i powiesić na ścianie. Interesujecie się muzyką? Plakat ukochanego wykonawcy, okładka płyty (wydruk tejże), instrument, na którym goście się podpiszą – każdy pomysł może być trafionym w dziesiątkę.
Duży szklany pojemnik (butelka) i plik specjalnie przygotowanych kartek (mogą być w kształcie serca) z nadrukiem waszych imion, daty ślubu mogą posłużą jako ciekawa pamiątka. Stara waliza, drewniane pudło, pocztówki z waszym wizerunkiem, to kolejny pomysł na pamiątkowe życzenia od weselnych gości.