Artykuły powiązane


Organizując swoje wesele w bieżącym roku, warto wziąć pod uwagę wykorzystanie wiodących kolorów na sezon 2017 wytypowanych przez amerykański Instytut Pantone.
Mamy dla was cztery konkretne propozycje i stylizacje, które wpisują się w obecnie panujące trendy.

Trzy kolory: różowy
To pomysł nawiązujący bezpośrednio do Pink Yarrow, czyli jednego z dziesięciu kluczowych odcieni roku 2017.

Biały obrus, serwety i świece, biało-złota zastawa, złote sztućce i dekoracyjny bieżnik rozłożony wzdłuż stołu oraz dla kontrastu szklane kieliszki ze srebrnym połyskiem to baza kolorystyczna weselnego stołu numer jeden.

Główną bohaterką tej stylizacji jest wspomniany wcześniej Pink Yarrow, który pojawi się w postaci różowych świec oraz kwiatowej kompozycji na bazie róż w odpowiednim odcieniu. Dodatkiem i zwieńczeniem całości będę pojedyncze róże położone na każdym talerzu.

Tropikalne uniesienia
Propozycja numer dwa przywołuje opisywany przeze mnie w bieżącym numerze kolor Island Paradise.

Turkusowy, nawiązujący do tropikalnych klimatów i błogiego nastroju odcień będzie niczym przyjemny zefirek w letnie, upalne popołudnie. Chłód tej barwy wcale nie będzie przeszkodą do stworzenia pięknej stylizacji weselnych stołów, a połączenie błękitu z bielą da zaskakujący efekt. Bazą będzie biały obrus, serwety, zastawa, filiżanki na słodkości i papierowe elementy dekoracyjne (motylki, winietki). Turkusowy odcień pojawi się na jednokolorowym bieżniku, kieliszkach oraz pudełeczkach na upominki dla gości. Bladoróżowe kokardki, kryształki rozsypane na stole i słodkie pianki dodadzą odrobinę ciepła całemu wystrojowi.

W duecie
Trzecia propozycja to zestawienie ze sobą dwóch wytypowanych przez Pantone kolorów – Island Paradise i Lapis Blue, czyli turkusu i niebieskiego w intensywnej odsłonie.

Wokół dwóch przewodnich odcieni można zbudować bogatą stylizację z wykorzystaniem dodatkowych barw. Biel obrusu jak zawsze będzie bazą. Dodatkami z kolei kompozycje kwiatowe z wykorzystaniem odcieni fioletowego, różowego i wrzosowego. Błękit i niebieski pojawią się na bieżniku i szerokich wstęgach oraz w takim samym zestawieniu na serwetach. Szkło (kieliszki, świeczniki, lampiony), fioletowe kryształki na blacie stołu, srebrne sztućce, spodeczki na upominki dla gości, candelabry i ozdobne broszki na serwetach oraz kuliste świeczki w odpowiedniej kolorystyce będą dopełnieniem całości.

Zielono mi
Dekoracja stołu na bazie soczystej zieleni z dodatkiem zgaszonego odcienia tej barwy to nawiązanie do Greenery, który został ogłoszony kolorem roku 2017.

To niezwykle świeża, soczysta i wesoła stylizacja, która będzie idealna na wiosenne i wczesnoletnie przyjęcia weselne. Kolorystyka użyta do stworzenia tej propozycji to bezpośrednie nawiązanie do tego, co będzie się działo za oknami od marca do maja. Odnowa, pierwszy dzień wiosny, radość, odrodzenie to skojarzenia jakie przychodzą mi na myśl patrząc na czwartą propozycję weselnego stołu.

Obrus i zastawa w odcieniu czystej bieli w zestawieniu z zielenią bieżnika, serwet, świeczek wstążek, ozdobnych, plastikowych motylków, lampionów wygląda obłędnie. Do tego czarne serduszka w formie winietek oraz różnokolorowe kwiaty wraz z drobnymi różowymi akcesoriami (pojedyncze róże, pojemniczki do baniek mydlanych, okrągłe świeczki) sprawią, że poczujecie wiosnę w pełni.