Artykuły powiązane

Zdarza się, że narzeczeni są podwójnymi debiutantami - swoje pierwsze kroki stawiają jako nowożeńcy, ale także jako przyszli rodzice. W takiej sytuacji przygotowania i przebieg samego dnia ślubu mogą wyglądać nieco inaczej. Należy się do tego specjalnie przygotować.

Panna młoda przy nadziei
Ciąża to szczególny czas dla kobiety. Zmienia się ciało, wygląd, samopoczucie oraz fizyczne możliwości organizmu. Chcąc nie chcąc organizacja ślubu i wesela wiąże się z mniejszym lub większym stresem. Towarzyszący pośpiech, sprawy goniące jedna drugą, cała masa rzeczy, które trzeba pozałatwiać na wczoraj - to wszystko nie sprzyja przyszłej mamie i jej dziecku. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie profesjonalisty w postaci konsultanta ślubnego, który przejąłby większość obowiązków. Jeżeli wykluczasz taką ewentualność zorganizuj się w inny sposób. Poproś o pomoc narzeczonego, rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, inne zaufane osoby. Dzięki temu przerzucisz część spraw na ich barki.

Ślubna kreacja
W branżowej prasie oraz w Internecie ciężarne panny młode znajdą najwięcej porad dotyczących doboru ślubnej kreacji. Obecnie panna młoda przy nadziei nie jest już rzadkością, a co za tym idzie salony z modą ślubną dysponują szeroką ofertą sukien dla tej grupy klientek. Profesjonalna obsługa podpowie, które modele wyeksponują ciążowy brzuszek, a które go ukryją. Co najważniejsze, jeżeli przyszła mama nie znajdzie wymarzonej dla siebie kreacji kobiety. Zmienia się ciało, wygląd, samopoczucie oraz fizyczne możliwości organizmu. Chcąc nie chcąc organizacja ślubu i wesela wiąże się z mniejszym lub większym stresem. Towarzyszący pośpiech, sprawy goniące jedna drugą, cała masa rzeczy, które trzeba pozałatwiać na wczoraj - to wszystko nie sprzyja przyszłej mamie i jej dziecku. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby zatrudnienie profesjonalisty w postaci konsultanta ślubnego, który przejąłby większość obowiązków. Jeżeli wykluczasz taką ewentualność zorganizuj się w inny sposób. Poproś o pomoc narzeczonego, rodziców, rodzeństwo, przyjaciół, inne zaufane osoby. Dzięki temu przerzucisz część spraw na ich barki. W branżowej prasie oraz w Internecie ciężarne panny młode znajdą najwięcej porad dotyczących doboru ślubnej kreacji. Obecnie panna młoda przy nadziei nie jest już rzadkością, a co za tym idzie salony z modą ślubną dysponują szeroką ofertą sukien dla tej grupy klientek. Profesjonalna obsługa podpowie, które modele wyeksponują ciążowy brzuszek, a które go ukryją. Co najważniejsze, jeżeli przyszła mama nie znajdzie wymarzonej dla siebie kreacji spośród gotowych modeli, zawsze może wybrać opcję uszycia sukni specjalnie dla niej - na wymiar i w wybranym fasonie.

Ślub i wesele
Z założenia wesele jest huczne i głośne. Nie każda przyszła mama będzie w stanie to znieść. Być może lepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zamiast zabawy do białego rana zdecydowanie się na skromne i spokojne spotkanie z najbliższymi. Jeżeli jednak zapadnie decyzja o wyprawieniu przyjęcia weselnego, warto zwrócić uwagę na parę spraw i zastosować środki zapobiegawcze.

Ważne kwestie
Przy wyborze lokalu zwróćcie uwagę, aby znajdowało się w nim ustronne miejsce najlepiej pokój, w którym przyszła mama będzie mogła odpocząć. Jeżeli poczujesz się bardzo zmęczona, opuść wraz z mężem przyjęcie weselne wcześniej. Goście z pewnością to zrozumieją i nie będą mieli wam tego za złe. Suknia ślubna powinna być wygodna, nie może nigdzie uwierać i przeszkadzać w poruszaniu się. Jeżeli planowałaś założenie szpilek, lepiej zostaw je na czas po urodzeniu dziecka. Dbając o swój komfort i dobre samopoczucie załóż, ogromnie modne od kilku sezonów, balerinki.

Inne niespodzianki
W zależności od zaawansowania ciąży w dniu ślubu możesz się spodziewać rozmaitych dolegliwości. Jeśli są to stany, które już wcześniej wystąpiły i masz na nie sprawdzone rozwiązania, postaraj się je wdrożyć w życie. Nie wszystkiemu jednak da się zaradzić. Musisz w miarę możliwości ocenić swoje samopoczucie i to czy czujesz się na siłach wziąć udział w weselu. Koniecznie skonsultuj tą kwestię ze swoim ginekologiem.