Artykuły powiązane

Jeżeli przygotowujecie się do najważniejszego dnia w swoim życiu i jesteście romantykami, warto wykorzystać motyw serca jako przewodni temat.

Serce kojarzy się jednoznacznie i nieodłącznie z płomiennym uczuciem. Pojawienie się tego uniwersalnego motywu na ślubie i weselu jest zatem jak najbardziej adekwatne i przyczyni się do podkreślenia wszechobecnej miłości, jaka będzie towarzyszyła wam i waszym gościom w tym szczególnym dniu.

Czerwień to podstawa
Mając przed oczami motyw serca w pierwszym odruchu każdy z nas zobaczy je w odsłonie czerwonej. I ten odcień może być podstawowym kolorem, który zagości na waszym ślubie i weselu. Ale, wbrew pozorom, paleta barw związana z sercem może być zdecydowanie szersza i wykraczająca daleko poza przyjęte standardy i pierwotne skojarzenia.

Wariacje kolorystyczne
Oprócz czerwieni warty rozpatrzenia będzie także róż - w dowolnych odcieniach od pastelowych po nasyconą fuksję. Dla minimalistów polecamy biel. Białe serca będą stanowiły delikatną dekorację. W sposób niezwykle subtelny podkreślą myśl przewodnią, którą będziecie chcieli wyrazić.

Serca w kolorach niebieskim, pomarańczowym czy żółtym także będą urocze i wprowadzą sporo energii do wystroju sali weselnej. Na dobrą sprawę ostateczny wybór będzie należał do was. I z pewnością będzie dobry.

Stroje
Czerwone suknie wieczorowe będą bezpośrednim i jakże trafionym nawiązaniem do przewodniego motywu serca (nawet, jeżeli państwo młodzi wybiorą je w innym odcieniu).
Panowie wraz z panem młodym powinni skupić się na dodatkach. Szelki, poszetka, mucha w zabawnej, czerwonej tonacji nawiąże do ogólnej kolorystyki i sprawi, że męski strój zostanie ożywiony.

Panna młoda
Może pokusić się o model sukni ślubnej z motywem serca w widocznym, ale nieoczywistym miejscu (na linii bioder z tyłu lub boku, w dolnej części spódnicy, etc). Adekwatnym akcentem będą buty z ozdobnymi serduszkami. Garderobę panny młodej może uzupełnić zabawny fascynator w oczywistym kształcie oraz serduszkowa biżuteria. Bukiet skomponowany z kwiatów w odcieniu soczystej czerwieni sprawi, że stylizacja będzie spójna. Chcesz pójść na całość? Poproś manicurzystkę o nałożenie na paznokcie ozdobnych dżetów w kształcie serduszek.

Catering
Zacznijmy od najważniejszego, czyli tortu, który może mieć kształt serca lub też dekoracje z pożądanym motywem. Ciastka, pierniczki, lizaki, cukierki, pianki,cup cakes, babeczki etc – serduszkowych słodkości w weselnym candy barze może być bez liku.

U barmanów zamówcie drinki z czerwonym kolorze. Niech w ten sposób nawiązują do myśli przewodniej wesela.

Dekoracje, inspiracje
Dekoracje z motywem serca to temat nie tyle rzeka, co ocean. Będziecie mieli w czym wybierać i czasami trzeba będzie pomyśleć dziesięć razy zanim wybierze się jedno, a odrzuci drugie. Rzucamy garść pomysłów na serduszkowe dekoracje weselne.


- Girlandy na bazie białych lub kolorowych serc, z papieru, bibuły lub tekturki. Do rozwieszenia w pionie, ale także w poziomie.
- Kryształki na sznurkach lub pojedyncze do rozsypania na stołach weselnych. Będą się pięknie mienić w sztucznym świetle oraz w blasku świec.
- Dekoracje w stylu „zrób to sam” - pojedyncze serca z grubego kartonu, które można przyczepić klamerkami do zwykłego sznurka, a całość powiesić we wcześniej upatrzonym   miejscu. Serduszka mogą być eteż wydziergane na szydełku :)


- Winietki oraz kartoniki z oznaczeniem numeru stołów. Oczywiście w kształcie serca lub prostokąta/kwadrata, ale z sercem zamieszczonym w projekcie graficznym.
- Ozdobne wstążki i tasiemki, które zostaną użyte np. do zawiązania bileciku z podziękowaniami do upominku dla gości.
- Balony w kształcie serca napełnione helem. W większych pękach mogą posłużyć jako wdzięczny rekwizyt podczas sesji fotograficznej. Na ślubie i weselu będą stanowiły      ciekawą dekorację.

- Rurki do drinków z nadrukiem serc.
- Girlandy i napisy ślubno-weselne („Mr&Mrs”, „Love”, „Ja&Ty”,etc) z pojawiającym się w całej kompozycji serduszkiem.
- Konfetti w wiadomym kształcie. Kolor można dobrać w zależności od potrzeb. Małe serduszka (podarunki dla gości), które znajdą się przy każdym nakryciu.
- Duże wiklinowe serce, w które zostaną wplątane czerwone kwiaty. Konstrukcja może służyć jako oznaczenie miejsc państwa młodych lub też może być zamontowana w    innym miejscu jako dekoracja i tło do robienia weselnych zdjęć.

Klasyczne podejście, czyli umieszczanie przewodniego motywu od ślubnej papeterii, poprzez dekoracje, catering, po bileciki z podziękowaniami dla gości to najczęściej spotykane rozwiązania. Kompletując stylizację oraz wszelkie dodatki na ślub i wesele bądźcie czujni, aby w którymś momencie nie przesadzić. Lepiej zrezygnować z jednego ozdobnika niż decydując się na niego sprawić, że całość zostanie „przesłodzona”.