Artykuły powiązane

Jak może wyglądać ślub w minimalistycznej odsłonie? Co to oznacza i czy warto podążać tą ścieżką? Oto pytania na dziś.

Przygotowania ślubno-weselne to niezwykle skomplikowany i długotrwały proces. Wśród przyszłych par młodych są i tacy, którym zależy na maksymalnym uproszczeniu całej procedury. O ile formalności nie da się ominąć ani zmienić, o tyle na pozostałe sprawy można mieć bezpośredni wpływ.
Jak może wyglądać ślub w minimalistycznej odsłonie? Co to oznacza i czy warto podążać tą ścieżką? Oto pytania na dziś.

Co to oznacza?
Ni mniej ni więcej tylko prostotę i skromność wyrazu. Proste formy, zwiewność, subtelność z zachowaniem elegancji.

Tak w skrócie można byłoby określić minimalistyczny ślub i wesele. W minimalizmie chodzi o brak przesady i zachowanie zasady złotego środka oraz nie rezygnowanie z siebie. Priorytetem powinno być, przy okazji doniosłej chwili, jaką będzie ceremonia zaślubin, spotkanie z najbliższymi i dzielenie z nimi chwil szczęścia.

Współtowarzysze
Minimaliści zapewne będą za tym, aby zaprosić na swój wieki dzień najbliższych ich sercom ludzi, z którymi łączą ich szczere uczucia i relacje, bez zakłamania i nadęcia. Taki wybór sprawi, że nikt niczego nie będzie musiał udawać i każdy będzie sobą.

Stroje
Skromne i proste. Wygodne i eleganckie. Takie, w których będziecie się świetnie czuć, ale równie dobrze wyglądać.

Alternatywnym pomysłem dla przyszłej panny młodej może być założenie sukni ślubnej swojej mamy. Oczywiście pod warunkiem, że kreacja nadal jest w dobrej formie i będzie wymagała jedynie drobnego dopasowania. Styl vintage jest szalenie modny, a taka suknie będzie się wpisywała w klimat wręcz idealnie. Garnitur, eleganckie koszula, buty będą dobrym wyborem dla pana młodego.

Dekoracje
Świece i kwiaty są uniwersalne. Stworzą wspaniały klimat i pięknie rozświetlą każde wnętrze. Na stołach weselnych nakrycia mogą być przyozdobione np. gałązką rozmarynu, lawendy lub drzewka oliwkowego. Prostota, to główne założenie minimalizmu.

Odcienie pod kontrolą
W kwestii kolorystyki idealne będą jasne kolory, a najbardziej wskazana biel w połączeniu z zielenią. To ponadczasowe połączenie zawsze się sprawdza.

Papeteria ślubna
Projekt wszelkich wydruków powinien być elegancki i dyskretny. Monochromatyzm będzie szczególnie polecany. Warto pokusić się o zaprojektowanie papeterii samodzielnie (oczywiście o ile macie takowe zdolności i możliwości). Dzięki temu podkreślicie swój indywidualizm.

Tort
Naked cake idealnie będzie współgrał z założeniami minimalistycznego wesela. Prosty, bez zbędnych, kolorowych ozdobników, nie rzucający się nazbyt w oczy. Z drugiej strony smakowicie i apetycznie wyglądający.