Artykuły powiązane

 Boże Narodzenie…. Jeszcze parę lat temu zachwycaliśmy się niezwykłymi pomysłami Amerykanów dekorujących całe domy, sklepy i ulice. Dzisiaj i u nas zrobiło się weselej i barwniej.

 Coraz częściej zwykły, szary, zimowy świat przeistacza się w bajowy obrazek. Sięgamy po nowe pomysły i ozdoby, ale wielu wciąż brakuje czasu, inwencji, a może i odwagi, by zadbać o odmienny, oryginalny wystrój domu, czy mieszkania. Zapominamy, że może on sprawić nam ogromną przyjemność i być źródłem satysfakcji, że w pięknym, radosnym wnętrzu milej nam będzie spędzać te niezwykłe święta.

 Wielu z nas przeżywało nerwowe chwile tuż przed wieczerzą wigilijną, gdy rozkrzyczane dzieci domagały się ubierania choinki, a ona wciąż niebezpiecznie chybotała się w stojaku. Szybko wyciągaliśmy stare, zakurzone ozdoby i pstrokate bombki, a stół przykrywaliśmy białym obrusem. I gotowe, byle już wszyscy usiedli i można było odpocząć. W efekcie wszystkie mieszkania wyglądały podobnie. Może w tym roku warto pomyśleć o świątecznych dekoracjach trochę wcześniej?

 Nie będę namawiała na kupno nowych, drogich bombek. Wystarczy odrobina inwencji i dobrych chęci. Może zamiast białego obrusu połóżmy herbaciany lub lniany? Ustawmy na stole szklane patery i świeczniki ze złotymi świecami. Świetną dekoracją stołu, bądź choinki, będą szyszki i orzechy. Można je pomalować na złoto lub na inny kolor, w zależności od tego, w jakiej tonacji zdecydujemy się przygotować nasze dekoracje. Na choince efektownie i oryginalnie wyglądać będą ozdoby ze słomy, czy zwykłe kokardki z błyszczącej wstążki. Siano może leżeć nie tylko pod obrusem, ale formowane w kule i oplecione cienkim lśniącym drucikiem stanie się niezwykłą bombką lub podstawą wiszącego stroika.

 Jeśli nie mamy czasu i pomysłów na przygotowanie świątecznych stroików wstawmy do wazonu wierzbową gałązkę (ma piękny kształt i jest bardzo giętka) i na niej zawieśmy kilka ozdób. Obok możemy ułożyć pomarańcze najeżone goździkami, które pięknie wyglądają i wspaniale pachną.

 Od paru lat wielką popularnością cieszą się anioły, które dostępne są w rozmaitych cenach i rozmiarach. Mamy do wyboru całe zastępy aniołów drewnianych, ceramicznych, papierowych, plecionych ze sznurka, czy dzierganych na szydełku. Pasują do każdego wnętrza i co najważniejsze, wcale nie trzeba się z nimi rozstawać po świętach. Anioły mogą zostać z nami przez cały rok i zatrzymać choć odrobinę świątecznej magii.

 Pomyślmy o świętach przed świętami. Pomysłów jest bez liku! Boże Narodzenie to święta niezwykłe i radosne. Zadbajmy, aby taką też miały oprawę!

Radosnego świętowania!