Artykuły powiązane

 Od pewnego czasu bukiet ślubny przestał być jedynym sposobem dekoracji Panny Młodej. Z kwiatów tworzy się między innymi również: torebki, wachlarze, naszyjniki, bransolety, pierścionki. Kwiatami ozdabia się fryzurę Panny Młodej oraz suknię ślubną (coraz częściej jej tył). Jak się okazuje dekoracja ślubna to nie tylko kwiaty, ale również wszelkiego rodzaju dodatki takie jak wstążki, koraliki, kryształki, piórka.

 Trendy w modzie ślubnej zmieniają się coraz gwałtowniej. Obecnie obok tradycyjnej bieli i czerwieni pojawiają się coraz bardziej intensywne barwy, a w związku z tym egzotyczne rośliny. Kwiaty układa się w rożkach lub na siatkach uformowanych z miękkiego drutu.

 Bardzo istotne jest, aby bukiet ślubny, lub inna florystyczna dekoracja, była zsynchronizowana z suknią, typem urody Panny Młodej oraz jej sylwetką. Posiadając wiedzę na temat Panny Młodej oraz jej kreacji możemy fachowo doradzić wielkość bukietu, kształt oraz sposób jego eksponowania. Brunetkom radzimy wybierać kolory intensywne, blondynkom zaś delikatne pastelowe odcienie. Panie o rudych włosach powinny wybierać ciepłe kolory. W tym przypadku kompozycje powinny być w kolorach brązu, złota, żółci lub zieleni.

 Niezwykle ważny jest kolor sukni. Do sukni białej pasują wszystkie kolory, jeśli jednak zdecydujemy się na jasną wiązankę powinna ona zawierać więcej zieleni, by była widoczna na białym tle.

 Do sukien bogato zdobionych, szerokich dobieramy mniejszy bukiet. Do takich kreacji zawsze dobrze będzie wyglądała klasyczna okrągła kompozycja z róż.

 Do sukien prostych, skromniejszych pasują wiązanki o bardziej wydłużonych kształtach. Można się też pokusić o odrobinę ekstrawagancji i zdecydować się na fantazyjny, niepowtarzalny bukiet.

 Najważniejsze jednak, aby kompozycja kwiatowa podobała się najbardziej zainteresowanej, czyli Pannie Młodej. To przecież ten jedyny dzień kiedy wszystko powinno być takie, jak sobie wymarzyłyśmy. Tego właśnie życzymy przyszłym mężatkom.

Tekst i wykonanie bukietów
Katarzyna Nowakowska  
z Kwiaciarni „Klementynka”