Artykuły powiązane

Zdjęcia dzięki uprzejmości Partydeco.

Szkło jest niezwykle wdzięcznym materiałem dekoracyjnym. Od kilku lat szklane akcesoria są wprowadzane na weselne salony w coraz szerszym zakresie. Na ch bazie można stworzyć niepowtarzalną, wręcz bajkową aranżację, która zachwyci absolutnie wszystkich, z parą młodą na czele.

Co ma wisieć
Trendem, który zagościł na dłużej w ślubnym świecie są wszelkie podwieszane elementy, na bazie których styliści wnętrz są w stanie wyczarować istne cuda. Obecnie profesjonaliści od dekoracji zyskują dodatkowe możliwości - specjalne szklane naczynia, które mogą stanowić podstawę wystroju sali weselnej w ślubnej odsłonie.

   

Bańki, bombki, kule
Jak zwał, tak zwał. Generalnie chodzi o szklane, okrągłe formy ze specjalnym uszkiem do zaczepienia żyłki lub wstążeczki, dzięki której kula zostanie powieszona.

Mało tego - te specjalne elementy dekoracyjne pozwalają na umieszczenie w środku kompozycji florystycznej na bazie żywych kwiatów, mchu, szyszek czy suszków, wszystko w zależności od założeń i ogólnie przyjętej konwencji. Innym pomysłem jest włożenie do środka świec lub tealightów, które stworzą magiczny klimat.

   

W kształcie łezki
To alternatywa dla tych, którym krągłości baniek nie przypadną do gustu. Szklane łezki z otworem w celu umieszczenia w środku dodatkowej dekoracji kwiatowej będą wyglądały zjawiskowo. Zobaczcie jak cudnie w zestawieniu z łezką zaprezentują się sukulenty osadzone w ziemi.

    

Wazoniki
To kolejny pomysł na wykorzystanie szkła i stworzenie niebanalnej dekoracji. W górnej części te specjalne szklane elementy wystroju wnętrz posiadają dziurki do zaczepienia sznurka. Potem pozostaje nam tylko podjęcie decyzji odnośnie kompozycji kwiatowej, jaka ma się znaleźć w środku i można przystępować do podwieszenia całej konstrukcji.

Gdzie zawiesić?
Tą decyzję podejmijcie wspólnie z osobą, która będzie zajmowała się oprawą waszego ślubu i wesela. Profesjonaliści znają mnóstwo sztuczek, mają zwykle szerszy ogląd sytuacji i do głowy przychodzą im rozwiązania, na które inni by nie wpadli. Generalnie w kwestii umieszczenia podwieszanych dekoracji można brać pod uwagę całą salę weselną w tym korytarz, przestrzeń nad stołami weselnymi, candy barem, stołami szwedzkimi, specjalnym, wyznaczonym miejscem do wypoczynku. Jeżeli wybrany przez was lokal posiada ogród, koniecznie rozważcie umieszczenie szklanych dekoracji również na zewnątrz.

Inne przeznaczenie
Szklane cudeńka możecie wykorzystać jako upominki dla gości. Nieoczywisty, ale jakże trafiony pomysł. Postawienie przed każdym nakryciem szklanej kuli, łezki czy wazonika z podziękowaniami ucieszy każdego zaproszonego.

Uniwersalna ozdoba
Szklane podwieszane dekoracje są absolutnie uniwersalne. Świetnie się odnajdą na przyjęciach zarówno w klimatach glamour (stonowana kolorystyka dodatków), eko (naturalne akcesoria), romantycznych (polne kwiaty i roślinność) czy rustykalnych (dużo zieleni). Konkretny kierunek stylizacyjny wyznaczą wybrane dodatki w postaci kompozycji florystycznych, które znajdą się wewnątrz, a także element, dzięki któremu podwiesicie dekoracje (inny charakter nada całości niewidoczna żyłka, wstążka, a zupełnie inny choćby sznurek jutowy).

Efekt końcowy
Szklane dekoracje dodadzą przestrzeni lekkości i przejrzystości. Ich niezwykły urok, wręcz eteryczność spowoduje, że każde wnętrze będzie jawiło się jako niebanalne i przepełnione elegancją.