Artykuły powiązane

Planujecie stanąć na ślubnym kobiercu między listopadem a lutym i nadal nie macie pomysłu na upominki dla waszych gości weselnych? Spieszymy z pomocą i garścią podpowiedzi w tej kwestii.
Termin ślubu przypadający na miesiące zimowe lub czas świąteczno-noworoczny daje parze młodej mnóstwo dodatkowych atutów, które warto brać pod uwagę przy organizacji tej wyjątkowej uroczystości. Wykorzystajcie skojarzenia, jakie niesie ze zima i przełom roku. Oto nasze propozycje.
 
Ciasteczkowo
Jeżeli kuchnia należy do jednych z waszych ulubionych miejsc w domu, warto rozważyć pomysł przygotowania dla gości domowych ciasteczek. W zależności od terminu waszego ślubu dobierzcie odpowiednie zdobienia wypieków. Kształt czy właśnie zdobienia ciastek, pierników mogą przywodzić na myśl święta, nowy rok, walentynki lub po prostu zimę. Goście mogą zostać obdarowani jednym większym piernikiem (np. w kształcie choinki, bałwana) lub kilkoma mniejszymi ciasteczkami zamkniętymi w kartoniku.
 
 
Świece
Jako pamiątkę z waszego ślubu możecie kupić dla każdego uczestnika świeczkę o zapachu przywodzącym na myśl zimę. Cynamon, kardamon, imbir, wanilia, pomarańcza będą najlepszym wyborem. Oferta dobrej jakości świec jest bardzo duża. Oprócz ogromnej palety zapachowej, można wybierać wśród rozmaitych kształtów i wielkości.
 
 
Bombki
Jeżeli wasz ślub odbędzie się przed lub w święta Bożego Narodzenia, możecie rozważyć podarowanie gościom specjalnie przygotowanych na tę okazję bombek choinkowych. Specjalna dedykacja na ozdobie będzie przez długie lata przypominała wszystkim o waszej uroczystości.
 
Kubek
Jesienią i zimą częściej sięgamy po gorące napoje. Dlatego też trafionym pomysłem na prezent będzie gustowny kubek. Jeżeli znajdziecie wzór, który nawiązuje do świąt lub po prostu do zimnej
pory, będzie wręcz idealnie. Jednym z konkretnych pomysłów niech będzie kubek z szalikiem :)
 
Drewniane ozdoby
W kształcie gwiazdek, śnieżynek, bałwana, choinki, renifera ze sznureczkiem do powieszenia na choince lub w dowolnym innym miejscu w domu. Ładny, drobny upominek, który przyniesie mnóstwo radości.
 
Karma dla ptaków
Kochacie przyrodę? Dokarmiacie zimą ptaki? Podarujcie waszym gościom specjalnie przygotowane mieszanki z karmą dla ptaków. Ziarno zatopione w tłuszczu w kształcie serca, gwiazdki, choinki ze sznurkiem do powieszenia na gałązce drzewa lub po prostu woreczki np. ze słonecznikiem, którym można uzupełnić karmnik - oba pomysły będą równie trafione, a nasi mali, fruwający przyjaciele z pewnością się ucieszą z porcji pożywnej karmy.