Artykuły powiązane

Na zimowe panny młode będzie czekało spore wyzwanie w postaci przemyślanego dobrania swojej ślubnej garderoby. O ile podczas pozostałych pór roku zwraca się głównie uwagę na, to aby kobieta pięknie wyglądała i dobrze się czuła w wybranym stroju, jesienią i zimą chodzi jeszcze o to, aby nie zmarznąć.
Na dworze i w kościele zapewne będzie zimno, z kolei w USC czy na sali weselnej wprost przeciwnie. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie ubranie się na cebulkę. Kilka warstw garderoby ochroni przed chłodem, a gdy zrobi się ciepło, będzie można pozbywać się nadmiaru.
 
 
Rękawy
Najrozsądniejszym wyborem będą modele sukien z długimi rękawami. Są dystyngowane, piękne i znowu modne. W przypadku wyboru kreacji z odsłoniętą górną częścią sukni, warto dokupić choćby bolerko, które zasłoni ramiona i odrobinę je ogrzeje.
 
 
Tkanina
Lekkie, prześwitujące materiały, choć wyglądają zjawiskowo, teraz się nie sprawdzą. Cięższe, kryjące i co za tym idzie cieplejsze tkaniny będą zdecydowanie lepszym wyborem.
 
Zakryte ramiona
Lekka narzutka przyda się między innymi w kościele. Przyszłe panny młode będą miały w czym wybrać. Bolerka, pelerynki, szerokie szale, duże chusty czy nawiązujące do stylu retro etole – to tylko część oferty. Jeżeli chcecie wprowadzić w stylizacji więcej luzu, śmiało sięgnijcie po kolorowe, a nawet wzorzyste dodatki. Chcąc zachować czystość formy postawcie na biel i jej odcienie.
 
 
Ostatnia warstwa
Na suknię i dodatkowe ocieplacze typu sweterki, bolerka, szale, etc załóżcie najcieplejszą część wierzchniej garderoby. Wybór jest nieograniczony. W zasadzie można założyć codzienny, elegancki płaszcz, kurtkę czy wyjątkowo ciepły i gruby sweter. Sztuczne futra również przyjemnie cię otulą i będą dobrze się komponowały ze ślubną kreacją. Kolorystyka całkowicie dowolna.
 
 
Dodatki
Bez nich się nie obejdzie. Peleryny, dzianinowe szale, kominy, duże chusty, które zarzucicie dodatkowo na płaszcz. I obowiązkowo rękawiczki.
 
Buty
Warto pomyśleć o dwóch parach butów. Jedne - pełne, ciepłe, które panna młoda założy na przejazd z domu do kościoła/USC i na salę weselną. I druga para - eleganckie, lekkie pantofelki do założenia bezpośrednio przed ceremonią ślubną i po przyjeździe do lokalu.