Artykuły powiązane

Wszyscy mamy z nią do czynienia na co dzień nosząc bawełniane ubrania lub używając kosmetyków lub środków medycznych na bazie tej rośliny. A co powiecie na wykorzystanie bawełny w ślubnych bukietach? Intrygująca propozycja? Bawełna, bawełnica (Gossypium) to roślina z rodziny ślazowatych występująca głównie w klimacie tropikalnym, słabo nawodnionym jako krzewy i drzewa.
 
 
Kwiaty i owoce
Jak się okazuje bawełna jest bliską kuzynką hibiskusa! Kwiaty obu roślin są do siebie bardzo podobne - duże, z dorodnym kielichem w kolorach żółtym, kremowym lub różowym. Z kolei biały, puchaty kłębuszek, który kojarzony jest najczęściej jako kwiat bawełny, tak naprawdę jest jej owocem :)
 
Bawełniane towarzystwo
Ślubne bukiety z wykorzystaniem bawełnianych kłębuszków są stworzone dla zimowych panien młodych. Miękkie, puchate owoce bawełny ocieplą stylizację, dodadzą jej oryginalności i niebanalności.
 
 
Róże i lawenda
Owoce bawełny mogą wydawać się dość ekscentryczne i trudne w kwestii łączenia ich z innymi roślinami. Nic bardziej mylnego. Bawełna stworzy wyjątkowe kompozycje w zasadzie z każdymi kwiatami na czele z klasycznymi, ślubnymi takimi jak róża czy eustoma. Piwonie, gałązki lawendy czy wrzosu w zestawieniu z bawełnianymi obłoczkami będą wyglądały bajkowo.
 
 
Leśne uzupełnienie
Innym, odmiennym pomysłem na stworzenie nieszablonowej kompozycji na bazie bawełny jest zestawienie jej z szyszkami, sukulentami, gałązkami iglaków, jarzębiną czy żołędziami.
 
Dodatkowe akcesoria
Pojedyncze bawełniane owoce wpięte we włosy będą uzupełnieniem oryginalnego pomysłu na zimowy wizerunek panny młodej. Możesz także pomyśleć o opasce do włosów z białych, puszystych kłębuszków. Możliwości na wykorzystanie tego niespotykanego dodatku jest naprawdę cały ogrom.