Artykuły powiązane

 

Zdecydowana większość narzeczonych wybiera termin swojego ślubu w ciepłych miesiącach. A co z zimą porą? Czyż nie jest warta zainteresowania ze strony potencjalnych par młodych? Oczywiście, że jest! Śluby i wesela na przełomie roku mają w sobie mnóstwo tajemniczości, magii i romantyzmu. Jeżeli lubicie baśniowe klimaty i nie boicie się niższych temperatur zimowy czas może się okazać idealnym na powiedzenie sakramentalnego „Tak”.
 
 
Śnieżnie, biało
Biała oprawa ślubu właśnie w okresie zimowym będzie wyglądała najpiękniej. Jeżeli dodatkowo dopisze wam szczęście i spadnie śnieg, magia zimowych zaślubin ujawni się w pełni. Jeżeli spodoba się wam ten pomysł, postarajcie się, aby biel pojawiła się wszędzie. Im więcej jej będzie, tym lepiej.
 
 
Z czerwienią i zielenią
Jako dodatek kolorystyczny możecie wykorzystać czerwień i zieleń (oczywiście oprócz wiodącej bieli). Te dwa odcienie pięknie odnajdą się w zimowej scenerii, która zyska na wyrazistości. Pojedyncze gałązki iglaków, girlandy na ich bazie, ale także kojarząca się wyłącznie z okresem bożonarodzeniowym poisencja (gwiazda betlejemska) sprawią, że wnętrza zyskają wyjątkowy, świąteczny klimat.
 
 
Inne barwy
Jeżeli sama biel wam nie do końca odpowiada, a mariaż zieleni z czerwienią do was nie przemawia, co powiecie na zimny odcień błękitu, fiolet, a może granat? Szczerze mówiąc w zasadzie każdy kolor będzie dobrym wyborem, jednak warto wykorzystać paletę barw, która będzie w jakiś sposób nawiązywała do zimowego czasu.
 
Tylko raz w roku!
Motywy choinek (w wydaniu tradycyjnym, ale też ultranowoczesnym), gwiazdek, śnieżynek, wszechobecne lampki, bombki, renifery, misie, lód, płatki śniegu, bałwany, sanki, prezenty z kokardami, etc. Koniecznie wykorzystajcie wszystkie motywy, które niesie ze sobą zima i Boże Narodzenie. Mnóstwo pomysłów na oprawę uroczystości jest gotowych, wystarczy tylko czerpać garściami. Co najważniejsze są to wybory, na które nie będą mogły sobie pozwolić pary młode ślubujące wiosną, latem czy jesienią. Macie więc w pewnym sensie monopol ;)
 

Klimatyczne światełko
Punktowe światło to kolejny element, który koniecznie trzeba wykorzystać w aranżacji sali weselnej podczas zimowych przyjęć weselnych. Lampki choinkowe - większe i mniejsze, świecące kule, szklane naczynia z tea-lightami, świecami, kandelabry - zadbajcie o to, aby sala była wyposażona w te drobiazgi. Zwłaszcza światło świec wprowadza dużo ciepła i sprawia, że wnętrze jest jeszcze bardziej klimatyczne.
 
 
Pstryk!
Sesję zdjęciową koniecznie wybierzcie w plenerze! Jeżeli możecie poczekajcie na opady śniegu, ubierzcie się ciepło i jedźcie do lasu, parku lub na łąkę. Niech dookoła będzie widać wszechobecną biel śniegu, spowite nią gałęzie drzew, drogi, ławki i wszystko dookoła. Zapewniam, że zdjęcia będą bajeczne. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą termosu z ciepłą herbatą. Gdy zrobi się naprawdę chłodno, przyjemnie będzie sięgnąć po gorący napar.